Švédsko: Počet smrtelných střeleb se letos oproti roku 2021 za první čtvrtletí ztrojnásobil

Švédsko: Počet smrtelných střeleb se letos oproti roku 2021 za první čtvrtletí ztrojnásobil

Švédsko je spolu s Francií horkým adeptem na občanskou válku. Tamní „mikrochalífáty“ už jsou beztak pod nadvládou muslimských gangů, jejichž vliv se rozrůstá do okolních čtvrtí. V rámci boje o území pak dochází k přestřelkám, které se občas neobejdou bez zraněných či mrtvých, někdy dokonce nevinných kolemjdoucích. Je tak jen otázkou času, než se boje rozšíří po celém území.

V prvních třech měsících letošního roku zaznamenaly švédské policejní statistiky více než třikrát více smrtelných střeleb než ve stejném období v roce 2021 a nejvíce střeleb za posledních pět let.

V prvních třech měsících roku 2022 bylo ve Švédsku zastřeleno 17 lidí, přičemž sedm smrtelných střeleb bylo v lednu, šest v únoru a další čtyři se odehrály minulý měsíc v březnu. Toto číslo je výrazně vyšší než ve stejném období v roce 2021, kdy bylo při střelbě zabito pět lidí.

V roce 2021, kdy bylo za celý rok zaznamenáno celkem 47 smrtelných střeleb, trvalo až do měsíce května, než bylo dosaženo 17 smrtelných střeleb. Rok 2021 byl srovnatelný s rokem 2020, kdy došlo k rekordnímu počtu smrtelných střeleb ve Švédsku od začátku statistik a země od roku 2017 zaznamenala více než 40 smrtelných střeleb ročně.

Počet střeleb, smrtících či jiných, se letos také zvýšil. V loňském roce došlo během prvních tří měsíců k 56 střelbám, zatímco v roce 2022 se počet zvýšil na 89.

Počet výbuchů ve Švédsku se také zvýšil v prvních třech měsících letošního roku ve srovnání s rokem 2021, přičemž policejní statistiky uvádějí 26 detonací v prvních třech měsících letošního roku ve srovnání s 23 detonacemi v loňském roce.

Jak výbuchy, tak smrtelné střelby jsou do značné míry spojeny s pokračujícími problémy Švédska s kriminalitou gangů a násilí často zahrnuje soupeření členů uvnitř jednoho gangu nebo útoky na soupeře z jiného zločineckého gangu.

Loni v červnu policejní šéf oblasti Göteborgu Erik Nord připustil, že velká část smrtelného násilí se zbraněmi byla spojena s masovou migrací.

„Dnes již není tajemstvím, že velká část problému zločinu gangů  se střelbou a výbuchy byla v posledních desetiletích spojena s migrací do Švédska,“ řekl Nord a dodal: „Když máte stejně jako já možnost sledovat věci na individuální úrovni, vidíte, že prakticky každý, kdo střílí nebo je zastřelen v konfliktech gangů, pochází z Balkánu, Blízkého východu a severní nebo východní Afriky.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Švédsko: Počet smrtelných střeleb se letos oproti roku 2021 za první čtvrtletí ztrojnásobil

 1. „Jsem proti sebeobraně,“ prohlásil Macron na adresu farmáře, který zastřelil jednoho ze skupiny vetřelců, kteří se mu vloupali do domu.
   O smanská říše vyhlásila 1787 Rusku válku. Osmané ukončili existenci Byzantské říše v roce 1453 pádem Konstantinopole za vlády Mehmeda Dobyvatele. Říše měla od 16. století zcela islámský charakter Božího státu, ve kterém již od počátku vládli sultáni dynastie Osmanů. Během 16. a 17. století, na vrcholu své moci pod vládou Sulejmana I., byla Osmanská říše mnohonárodnostní, mnohojazyčná říše, která ovládala většinu jihovýchodní Evropy, části střední Evropy, západní Asie, části východní Evropy a severní Afriky a také Africký roh.
  Papež František prohlásil, že vítat migranty je „křesťanskou povinností“, když trval na tom, že dveře musí být otevřené a v žádném případě zavřené. Trapas Lidovců je v tom, že nesmí připustit, že se někdo vymezuje proti „víře“ – byť tak špatné, jako je ta alláhovská. Jakmile Lidovec připustí, že nějaká „víra“ je špatně, ohrozí i svou víru – ne křesťanskou, ale Lidoveckou.
  představení podrobností nového systému švédské komisařky Ylva Johanssonová.
  “Migrace je něco, co existuje a vždy existovalo a je něco, co skutečně potřebujeme. Musíme však migraci lépe řídit společně, a to jak pro větší spravedlnost, tak pro lepší předvídatelnost,” říká Johanssonová.
  V říjnu 2019 Ylva Johanssonová uvedla, že jejím plánem na zavedení nového systému a zapojení více zemí EU je zavést “donucovací solidaritu”.
  https://www.youtube.com/watch?v=jsTJ_Jj7-MA&list=RDCMUCe0c2rUjCHtQSf2XY7ulCQA&index=11&ab_channel=TomioOkamura-hnut%C3%ADSvobodaap%C5%99%C3%ADm%C3%A1demokracie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout