Německo se připravuje na zavedení přídělového systému v dodávce energií a ropy

Německo se připravuje na zavedení přídělového systému v dodávce energií a ropy

A samozřejmě totéž, co postihne Německo, čeká o ostatní země EU. Již brzy se tedy dostanou evropské země na přídělový systém, což již pocítí úplně každý (bude jistě i u potravin). Opět se tedy potvrzuje, že cílem protiruských sankcí bylo především poškodit Evropu a ne Rusko.

Jako „reakce“ na úroveň včasného varování oznámenou spolkovým ministrem hospodářství Habeckem nyní Spolková síťová agentura oznámila, že se připravuje na přídělový systém. Stupeň včasného varování byl vyhlášen pár dní po stejném „scénáři“ v Rakousku, tedy postupně  k tomuto kroku dojdou všechny vlády.

Tímto oznámením nyní Spolková síťová agentura prozradila, že se připravuje na uzavření některých průmyslových odvětví v případě nedostatku dodávek plynu. Takzvaný energeticky náročný průmysl tak byl připraven na budoucí přídělový systém.

Německé ekonomice tak hrozí krize nepředvídaných rozměrů, protože pro německé společnosti neexistuje žádná právní ochrana garantovaných dodávek energie.

Christian Hampel z právního poradenství BDO Legal řekl, že dopis od svých plynárenských společností již obdrželo mnoho společností. V něm obdrželi oznámení, že jejich dodávky energie mohou být v budoucnu přiděleny nebo vypnuty.

Hampel odhaduje, že šance na přiměřené odškodnění pro postižené společnosti je velmi nízká.

Takové zastavení dodávek by zpočátku ovlivnilo energeticky náročný průmysl. Manažeři těchto společností již varují před odpovídajícími výrobními ztrátami.

Zejména chemický průmysl vyžaduje hodně zemního plynu nejen jako zdroj energie, ale také jako surovinu pro výrobu. Dotčen by byl i německý ocelářský průmysl a kovovýroba a výroba skla a keramiky. Zemní plyn je nejdůležitějším zdrojem energie v těchto průmyslových odvětvích.

Šéf švýcarské ropné společnosti Vitol Gerard Delsad popisuje příděly nafty jako „noční můru“. Stejného názoru jsou i šéfové obchodu s komoditami Gunvor Torbjörn Törnqvist a Trafigura Jeremy Weir.

To vše lze samozřejmě ospravedlnit sankcemi EU vůči Rusku, protože Evropa by podle surovinových expertů dovezla každý den téměř 1 milion barelů ruské nafty. Dalším přitěžujícím faktorem je, že vnitrostátní sklady surovin nejsou dostatečně zásobené.

Ve Velké Británii už vládě radí drasticky zvýšit ceny, aby omezila spotřebu obyvatelstva a možná zabránila kroku ke státnímu přídělovému systému.

Kvůli údajnému masakru v Buči, který byl mediálně „propagován“, uvalila EU a především předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová proti Rusku další sankce. Ve skutečnosti se však ukazuje, že jde o bumerang pro celou populaci 27 členských států.

Se zákazem dovozu uhlí má být nyní poprvé přímo sankcionován také energetický sektor. Jak by tomu mohlo být jinak, když tuto v pravém slova smyslu „ruskou ruletu“ podporuje ministr hospodářství Robert Habeck, aniž by mohl uvést datum embarga.

Von der Leyenová vysvětlila, že „zákaz dovozu uhlí z Ruska má hodnotu čtyř miliard eur ročně“.

Jako by toho nebylo málo, tak zakázán bude v rámci EU i dovoz dřeva, cementu a alkoholických nápojů jako je vodka.

Kromě toho je uvaleno uzavření přístavů pro ruské lodě a další obchodní omezení.

Zatímco USA, EU a další země požadují stále přísnější sankce vůči Rusku, které již v EU způsobily velké ekonomické škody, USA zvyšují dovoz ruské ropy a ruší další sankce.

USA také požadují, aby se EU vzdala ruské ropy a plynu. USA minulý týden zvýšily své nákupy ruské ropy o více než 40 procent a zrušily sankce na hnojiva z Ruska.

Podle Michaila Popova, náměstka ministra bezpečnosti Ruské rady bezpečnosti, „Spojené státy donutily Evropany uvalit protiruské sankce, zatímco samy nejen pokračují v dovozu ropy z Ruska, ale také v dovozu ‚černého zlata‘, jehož dovoz se za poslední týden zvýšil o 43 procent na 100 000 barelů denně!“

Americká strana prosazuje, aby EU nakupovala mnohem dražší americký frakovací plyn, což přinese evropské ekonomice masivní konkurenční nevýhody, způsobí výrazně vyšší náklady a bude stát spoustu pracovních míst.

Už jen tato skutečnost by nám Evropanům měla objasnit, co za oceánem ekonomicky sami chystají. Je proto třeba velmi jasně říci, že USA musí být považovány za (jediného) hlavního příjemce dlouho plánované ukrajinské krize.

Ospravedlnění ukrajinské války a zcela krátkozrace uvalené sankce nyní povedou ke zvýšení cen energií, což bude mít bolestivý dopad nejen na účty za energie.

Aby toho nebylo málo, vývoj je „dramatický“ i pro německé pivovary, jak vysvětluje generální ředitel Svazu německých pivovarů Holger Eichele. To se samozřejmě projeví na ceně. Takže teď hořké časy, kdy už se nemůžete ani „napít“.

To, co výše sdělují německá média, samozřejmě platí bezezbytku také u nás. S tím rozdílem, že zde budou při mnohem nižších platech a s nulovou pomocí vlády mnohem vyšší ceny a tedy i mnohem horší dopady pro občany, což povede k nárůstu počtu chudých a exekucí a k rychlejšímu vymazání střední třídy.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Německo se připravuje na zavedení přídělového systému v dodávce energií a ropy

  1. Jóóó kdo chce kam požme mu tam. Neměli až tak vrůst do U-SSA tlustého střeva. Ono to bude stejné i u nás a nebude to dlouho trvat. Přátelství s U-SSA je smrtelná kombinace. A všichni jenž mne budou nyní kamenovat to záhy poznají.

  2. Fanatizmus súčasnej Európskej komisie možno pokojne prirovnať k fanatizmu členov Hitlerovej vlády počas celých 12 rokov,čo bol kancelárom a neskôr vodcom. Dokonca aj niektoré ideológie sa zhodujú, napríklad snaha vládnuť celej Európe, ekoteroristické šialenstvo, zanedbateľné právomoci bruselských kolónií , zničenie niektorých rás /na rozdiel od Hitlera predovšetkým bielej/ a národov, prenasledovanie skutočných /nie falošných, ako pápež/ kresťanov atď. Mnoho z toho, čo som napísal , platí pochopiteľne aj o tej zberbe, čo stojí na čele hlavnej mocnosti 4. ríše, teda kolabujúceho /z rôznych dôvodov/ Nemecka.

    Koniec koncov, eurofašistický a neomarxistický fanatizmus non plus ultra je jednou z dôležitých podmienok pri výbere do EK – založil ju nacistický vojnový zločinec Hallstein, jej členov nikto nikdy nevolil, majú absolútnu moc a oni sami sa nikomu nezodpovedajú.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout