Švédsko: V multikulturním Göteborgu někdo hodil granát na bytový dům

Švédsko: V multikulturním Göteborgu někdo hodil granát na bytový dům

Připomínám, že vloni se Göteborg proslavil pouličními boji znepřátelených muslimských gangů, které již opanovaly několik čtvrtí města, včetně jeho centra. Bitky trvaly několik dní, přičemž na pomoc přijeli oběma stranám konfliktu i jejich příbuzní z celé Evropy.

Již několikrát se pak na silnicích vedoucích do jedné z „šaría čtvrtí“ objevily zátarasy, na nichž místní omladina kontrolovala každého, kdo se snažil do oblasti dostat. Göteborg se tak již obohacováním docela vyrovnal neméně islamizovanému Malmö.

Během páteční noci byl na dům ve čtvrti Gårdsten v Angeredu v Göteborgu hozen ruční granát. V domě byly dvě ženy.

K události došlo krátce po půlnoci v noci na pátek, kdy byl oznámen výbuch a na místo byla vyslána policie, hasiči a sanitka. K výbuchu došlo před přízemním bytem a rozbila se tři okna.

Na místo byli povoláni  pyrotechnici spolu s policejními techniky. V 1 hodinu policie potvrdila, že něco explodovalo, ale není jasné co. V pátek ráno policie potvrdila, že výbuch byl způsoben ručním granátem.

V domě byly dvě ženy, obě policii neznámé, ale nikdo nebyl zraněn.

„Když jsme s nimi mluvili, říkaly, že jim není nic známo o tom, že by jim něco hrozilo. Kromě žen, které byly v bytě, jsou v něm napsáni i další lidé, kteří tam však v době útoku nebyli. Měl by být vyslechnut každý, kdo bydlí v domě. Samozřejmě existuje motiv, ale v tuto chvíli je nám neznámý,“ řekl policejní mluvčí Thomas Fuxborg pro Göteborgs-Posten.

V objektu má uvedeno bydliště i jeden muž, který je již policii znám. Před několika lety byl odsouzen za násilný trestný čin.

Minulý pátek byl při střelbě v Gårdstenu vážně zraněn muž. Podle Fuxborga v současné době neexistují žádné informace o tom, zda může být noční výbuch spojen s nějakým předchozím incidentem.

Případ je klasifikován jako hrubá veřejná destrukce a během pátku ještě nebyl nikdo zatčen.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Švédsko: V multikulturním Göteborgu někdo hodil granát na bytový dům

  1. s teplotou se u jižních národů zvětšuje progres, nikoliv ale v práci. Šaria a džihád jsou zbraně hromadného ničení. Přitom původně džihád znamená duchovní vzestup jednotlivce. Jednotlivec tvoří celek, né naopak. naopak to nefunguje jak se už sockomouši a euromarxisti již přesvědčili…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout