Sebevražedný atentátník z Liverpoolu byl zářnou ukázkou perfektní takíji

Sebevražedný atentátník z Liverpoolu byl zářnou ukázkou perfektní takíji

Největším omylem většiny lidí v západním světě je představa, že existuje něco jako „umírněný muslim“. Je to asi totéž, jako myslet si, že existuje umírněný nacista. Muslim je buď pravověrný – pak je v rámci západního světa součástí džihádu – nebo jde o odpadlíka, což je muslim, který se integruje od západního světa. Ten již samozřejmě není ostatními za muslima považován.

Ovšem většina muslimů, kteří žijí v západním světě, dodržuje tzv. takíju – přetvářku. Žije-li muslim na území káfirů, pak je velmi důležitou součástí džihádu přetvářka. Tedy je nutné předstírat právě onu umírněnost. Muslim, který prochází takíjou, však může také jíst vepřové maso, pít alkohol nebo předstírat konverzi. To vše je v rámci džihádu povoleno proto, aby muslim, který žije na území káfirů, získal důvěru bezvěrců, kteří zatím tvoří většinu.

Úplně stejně jednal i Mohamed, který se při dobývání Mediny zprvu choval velmi přátelsky. To vydržel dlouhých 13 let. Pak – doslova ze dne na den – se vše změnilo. Ti obyvatelé Mediny, kteří odmítli konvertovat k islámu, byli nemilosrdně vyvražděni. Před lidmi, které nechal Mohamed chladnokrevně zavraždit, se předtím choval velmi přátelsky.

Ale vraťme se do přítomnosti k muslimovi, který útočil v Liverpoolu. O útoku jste si mohli přečíst zde, zde nebo zde. Iráčan vydržel dlouhodobě předstírat, že konvertoval ke křesťanství, což mu většina káfirů uvěřila. Přitom se nejednalo o nic jiného, než o dobře promyšlený džihád. A samozřejmě i způsob, jak si zajistit udělení azylu.

Atentátník, který se odpálil poblíž Liverpoolské ženské nemocnice, lhal o konverzi ke křesťanství a byl praktikujícím muslimem.

Irácký rodák Emad Al Swealmeen, 32 let, zemřel při výbuchu, když jeho zařízení explodovalo ve Fordu Focus Delta Taxi před nemocnicí krátce před 11. hodinou 14. listopadu.

Řidiči Davidu Perrymu se podařilo uniknout výbuchu, který byl zachycen na nemocničním kamerovém systému.

Al Swealmeen v žádostech o azyl nepravdivě tvrdil, že je syrského původu. Také se zjistilo, že byl i nadále praktikujícím muslimem, přestože navenek konvertoval ke křesťanství. Právě to bylo ve čtvrtek řečeno u soudu v Liverpoolu.

Na otázku, zda konvertoval, aby posílil svou žádost o azyl, detektiv vrchní inspektor Andrew Meeks z Counter Terrorism Policing North West řekl: „Souhlasil bych s tím, protože tvrdil, že by byl vystaven pronásledování po návratu do Sýrie nebo Iráku.“

Vyšetřovatelé potvrdili, že v jeho bydlišti byl nalezen nejen Korán, ale i modlitební kobereček.

Vrchní koroner Andre Rebello řekl, že bratr Al Swealmeena, který žije v Americe a nebyl jmenován u soudu, řekl, že s ním mluvil v pátek 12. listopadu, dva dny před výbuchem bomby.

Rebello řekl vyšetřovatelům: „Ke konci hovoru Emad řekl něco jako: „Pokud udělám něco špatného, co ovlivní rodinu, co si o tom budeš myslet?“

„Odpověděl něco jako ‚nedělej sračky‘, radil mu jako staršímu bratrovi, i když to bylo něco, co mu dělalo starosti, protože věděl o jeho předchozích problémech.“

Emad Al Swealmeen, 32 let, odpálil podomácku vyrobenou bombu před nemocnicí těsně před 11. hodinou 14. listopadu, zabil se a zranil taxikáře Davida Perryho.

Al Swealmeen, narozený v iráckém Bagdádu, byl ve vězení na Blízkém východě za vážný útok na jinou osobu, stejně jako v Liverpoolu byl vězněn za držení útočné zbraně.

Poté, co se přestěhoval do Británie, bydlel v bytě na Sutcliffe Street v Kensingtonské čtvrti v Liverpoolu, ale od dubna si pronajal samostatný byt na Rutland Avenue, kde platil nájemné měsíčně v hotovosti.

Vyšetřování zjistilo, že byt byl používán jako továrna na výrobu bomb a finanční vyšetřování ukázalo, že Al Swealmeen nakupoval materiály, které by mohly být použity při výrobě improvizovaných střelných zbraní nebo podomácku vyrobených výbušnin, včetně 2 000 kuličkových ložisek.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.8]

One thought on “Sebevražedný atentátník z Liverpoolu byl zářnou ukázkou perfektní takíji

  1. Súčasťou takíje v islame sú podľa mňa aj „priateľské“ stretnutia s vysokými predstaviteľmi iných náboženstiev- napríklad nedávno so židmi a kresťanmi v Prahe. Aj saudskoarabský kráľ má vo Vatikáne vždy dvere otvorené, naopak to samozrejme neplatí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout