Útok v Liverpoolu: Hrdinou je taxikář, který zavřel sebevražedného atentátníka v taxíku, kde explodoval

Útok v Liverpoolu: Hrdinou je taxikář, který zavřel sebevražedného atentátníka v taxíku, kde explodoval

Nyní již vychází najevo, že v případě výbuchu taxi v Liverpoolu – o případu jste si dnes ráno mohli více přečíst zde –  se skutečně jednalo o teroristický útok, který se ovšem nevydařil. Sebevražedný atentátník se chystal zaútočit v plné katedrále. Že jde tedy o vyznavače „náboženství míru“ už netřeba pochybovat. Již dříve dopadení muži jsou zřejmě jeho komplici.

Hrdinnému taxikáři je připisováno, že zachránil mnoho životů poté, co zamkl údajného sebevražedného atentátníka uvnitř kabiny jen chvíli předtím, než vozidlo vybuchlo před nemocnicí. Policie a MI5 nyní případ vyšetřují jako teroristický útok.

Exploze proměnila kabinu Davida Perryho v ohnivou kouli před ženskou nemocnicí v Liverpoolu, pár vteřin před včerejší minutou ticha, která měla být zahájena v tamní katedrále v 11 hodin.

Hrdina taxikář David Perry s manželkou Rachel
díky rychlé reakci taxikáře nedošlo k útoku

Cestující, který požádal, aby jel taxikář k liverpoolské anglikánské katedrále, kde se shromáždilo 1200 vojáků, veteránů a rodin padlých, byl nakonec jediným zabitým člověkem.

Ženatý otec dvou dětí David Perry, 45, řekl, že věří, že katedrála byla cílem, ale dopravní a silniční uzavírky nakonec vedly k tomu, že ho cestující požádal, aby místo toho zaparkoval u nedaleké ženské nemocnice v Liverpoolu. Tím, že ho David zamkl, se zdá, že zastavil muže, který by se možná zaměřil na nemocnici jako na náhradní cíl, kde by útočil když hodiny odbily 11 hodin.

MI5 údajně spolupracuje s protiteroristickým oddělením policie, aby potvrdila, zda katedrála nebo nemocnice byla skutečným cílem a zda se jednalo o islámský útok.

Řidičův přítel řekl:  „Nemohli se ke katedrále dostat, silnice byly zablokované. Muž si to rozmyslel a požádal, aby místo toho jel do centra města. Ale když projížděli kolem ženské nemocnice, řekl, že zaparkují tam. Bylo to těsně před jedenáctou. David si všiml, že ten muž má pod oblečením nějaké světlo a pohrává si s ním, vůbec to nevypadalo dobře.

Vše pak proběhlo během zlomku vteřiny. David vyskočil a zamkl auto s tím chlapem vzadu. Jakmile to udělal, muž vybuchl. Pokud by se ten chlap dostal do nemocnice, bůh ví, co se mohlo stát. David je nejšťastnější muž v Británii.“

Jako zázrakem utrpěl jen drobné řezné rány a modřiny, stejně jako poškození ušního bubínku. Včera v noci byl propuštěn z nemocnice.

V reakci na explozi provedla protiteroristická policie včera razie po celém městě, zatkla tři muže ve věku 21, 26 a 29 let na základě zákona o terorismu v oblasti Kensington ve městě a evakuovala desítky domů při operaci, která trvala až do pondělního rána.

A včera v noci se kolem velké viktoriánské nemovitosti na Rutland Avenue v Liverpoolu rojilo obrovské množství ozbrojených policistů z vyjednávacího týmu.

ke katedrále – původnímu cíli – se nedalo projet, auto zastavilo u nemocnice

Místní obyvatelé uvedli, že ozbrojená policie nařídila obyvatelům odejít s tím, že oblast není bezpečná a mířila zbraněmi na dům. Obyvatelé ulice dostali pět minut na to, aby si vzali nějaké věci, než byli evakuováni. Operace skončila kolem 3:30 a kordon zůstával na místě i dnes ráno.

Navzdory šoku personálu a pacientů v největší evropské porodnici poté, co auto explodovalo jen pár metrů od jejich předních dveří, zdroje blízké rodině pana Perryho dnes řekly, že nemocnice nebyla považována za původní cíl bombového útoku, a že řidič potenciálně zachránil desítky životů….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout