Švédsko: Po včerejší přestřelce v muslimském ghettu zůstal jeden mrtvý

Švédsko: Po včerejší přestřelce v muslimském ghettu zůstal jeden mrtvý

Švédsko si v rámci Evropy nese hned několik zajímavých prvenství, která velmi úzce souvisí s už od 70. let praktikovanou politikou multikulturalismu. A jde vskutku o prvenství, která jim zřejmě nikdo nezávidí.

Co se týká asi nejčastěji zmiňovaného prvenství, tak jde o nejvyšší počet znásilnění v přepočtu na počet obyvatel v rámci EU, přičemž Švédsko se řadí i do celosvětové TOP10 nejnebezpečnějších zemí pro ženy.

Další, v čem v rámci Evropy hraje Švédsko prim, jsou granátové a bombové útoky. V tomto ohledu mu nemohou konkurovat dokonce ani balkánské země, kde se ještě relativně nedávno válčilo.

Poslední prvenství, o němž bych se chtěla zmínit, je počet přestřelek gangů. Zde opět Švédsko nemá v rámci EU konkurenci. A to přesto, že například ve Francii jsou tyto gangy také poměrně aktivní, ovšem zpravidla se jedná o střelbu pyrotechnikou, zatímco v úzkostlivě odzbrojovaném Švédsku jde o střelbu skutečnými zbraněmi. Jde tedy o střelby, v jejichž důsledku zůstávají zranění i mrtví.

Právě posledně zmiňované „disciplíně“, v níž Švédsko dominuje, se budeme věnovat nyní. Tentokrát zůstala po přestřelce mrtvá oběť. Naštěstí se však nejedná o náhodného kolemjdoucího, jak se to za poslední rok stalo v hned 10 případech. Jde tedy o člena jednoho z konkurenčních gangů…

Ve středu v 17:15 byla policie upozorněna na hluboce zatíženou, imigranty ovládanou a policií klasifikovanou jako „obzvláště zranitelnou oblast“ ve čtvrti Skäggetorp v Linköpingu. To poté, co vypukla střelba. Na místě byla nalezena těžce zraněná osoba, která byla sanitkou převezena do nemocnice, kde svým zraněním podlehla.

Policie incident označila za pokus o vraždu . Na místo činu, které bylo obehnáno páskou, bylo vysláno několik hlídek. Žádného pachatele se však nepodařilo zatknout. Svědci byli vyslýcháni v naději, že policisty dovedou na stopu pachatele.

Policie uvedla, že identifikovala oběť, jejíž zranění byla popsána jako vážná, ale mlčí o původu, známém kriminálním životopise a jakou má podle ní incident souvislost s jinými střelbami v oblasti.

Více policejních hlídek bylo vysláno také na urgentní příjem do Fakultní nemocnice, kam byl postřelený převezen. Zde měla policie chránit zdravotníky a další pacienty před pokusy pokračovat v domnělém konfliktu souvisejícím s gangy. Zraněná osoba později zemřela v nemocnici.

Policie na svém webu žádá o informace, tipy a případné fotografie od lidí, kteří na místě během večera viděli cokoli, o čem se domnívají, že může s incidentem souviset.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Po včerejší přestřelce v muslimském ghettu zůstal jeden mrtvý

  1. Jenom naprostý idiot by spolupracoval s policií. V určitých enklávách je už státní aparát přebytečný. Místní si udělají pořádek sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout