Invaze nekončí, loď pašeračky Racketeové se chystá vyhodit u břehů Itálie dalších asi 450 ilegálů

Invaze nekončí, loď pašeračky Racketeové se chystá vyhodit u břehů Itálie dalších asi 450 ilegálů

I když je zima a ani ve Středozemním moři nejsou ideální podmínky, invazi to nijak nebrzdí. Naopak, všechny lodě neziskovek jsou v pohotovosti a nestíhají pendlovat mezi libyjskými a italskými břehy. Včera jste si zde mohli přečíst o zásilce Lékařů bez hranic, jejichž loď Geo Barents je mezi všemi pašeráckými loďmi bezkonkurenčně největší a dnes již míří do přístavu další loď, tentokrát nechvalně známá německá Sea Watch 3 s kapitánkou Carolou Racketeovou.

Neuplynulo ani 24 hodin od vylodění více než 550 lidí v Augustě, kde zakotvila loď Lékařů bez hranic Geo Barents a už do italského přístavu míří další loď neziskovky. Sea Watch 3 je nyní blízko italských hranic a přepravuje více než 440 Afričanů, kteří jsou na palubě 5 dní a čekají, až se dotknou země. Operátoři německé neziskovky mezitím vydírají italské úřady prostřednictvím Erasma Palazzotta, zástupce z Leu: „Na palubě SeaWatch 3 docházejí zásoby sušeného mléka a plen pro nejmenší. Všichni trosečníci nyní  mají právo vystoupit. Úřady bez dalšího prodlení musí určit bezpečný přístav “.

Situace v Itálii je kritická. V prosinci došlo již k téměř 4 tisícům vylodění podél italských břehů, pokud vezmeme v úvahu ty autonomní a lodě neziskovek. V Kalábrii o Vánocích přistálo přes 700 lidí, 400 z nich zachránila ruská loď na doporučení italských úřadů, které se zabývaly záchranou rybářské lodi v nouzi. Italský přijímací systém téměř kolabuje, italská pobřeží jsou v obležení a jen špatné počasí posledních hodin zpomaluje odjezdy z afrických břehů a tím i příjezdy do Itálie.

Mezitím karabiniéři z Kalábrie před několika dny v Capo Bruzzano zatkli muže kazašského původu podezřelého z pašeráctví. Subjekt byl během několika hodin po přistání identifikován policií jen pár kilometrů od místa, kam loď dorazila. Měl na sobě stále mokré oblečení. Karabiniéři, podezřívaví k postoji a odpovědím muže, provedli určitá šetření a také díky svědectvím několika cizinců se jim v krátké době podařilo identifikovat 42letého Kazacha jako pašeráka. Muž se nyní bude muset zodpovídat státnímu zástupci v Locri za zločiny nezákonného vstupu na území státu a napomáhání ilegální imigraci.

Zločiny jsou samozřejmě velmi správně definovány a měly by být i patřičně potrestány, ovšem kdy budou z téhož obžalováni i pašeráci z evropských neziskovek??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Invaze nekončí, loď pašeračky Racketeové se chystá vyhodit u břehů Itálie dalších asi 450 ilegálů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout