USA: Právě probíhá proces s mladíkem, který střílel na výtržníky BLM, přičemž dva zabil

USA: Právě probíhá proces s mladíkem, který střílel na výtržníky BLM, přičemž dva zabil

Jistě si ještě pamatujete na loňské nepokoje rasistů z BLM a jejich příznivců, při nichž zejména v USA, ale i v některých zemích Evropy, ničili pomníky, zapalovali auta i domy, rabovali obchody a fyzicky napadali kolemjdoucí bělochy. Mainstreamová média nám tyto násilné akce prezentovala jako protesty „antirasistických aktivistů“,  výtržníky oslavovala angažovaná umělecká úderka, aktivističtí sportovci i politici.

Možná i vy si vzpomínáte na mladého chlapce, který zastřelil dva demonstranty a jednoho postřelil. Byl okamžitě odsouzen jako bílý rasista a ultrapravicový bílý supermacista, který údajně střílel na černé. Až na to, že zastřelenými byli – jak se posléze zjistilo – bílí zločinci, kteří se – podobně, jako mnoho dalších zločinců – přidali k výtržníkům z BLM.

Každý, kdo chce vidět, jaký fatální vývoj, pokud jde o „cancel culture“ v interakci s politikou a soudnictvím, je v dnešní době možný, se může podívat přes oceán. Na aktuálně probíhajícím soudním procesu je nejlépe vidět, jak vysoce politická může být jednoduchá trestní kauza. Jde o soud s Kylem Rittenhousem. 

Kdo je Kyle?  Tehdy 17letý běloch Kyle Rittenhouse zastřelil v srpnu 2020 dva lidi a vážně zranil dalšího člověka při vyhrocení násilných protestů ve městě Kenosha se 100 000 obyvateli v americkém státě Wisconsin.

Bild

Médiím bylo ihned jasné, že běloch, který vystřelil poloautomatickou zbraní na údajně protirasistickou skupinu demonstrantů, včetně mnoha příznivců Black Lives Matter, může být jen špatný rasista. Dokonce i Biden nazval mírného teenagera „bílým supremacistou“. Namísto kritických zpráv o celostátních nepokojích a rabování, se hlavní mainstreamová média strefovala do údajného mladého rasisty, údajně člena zlé pravicové milice. Zejména demokraté kritizovali údajné vraždění neškodných demonstrantů a spojili případ s požadavky na další zpřísnění zbraňových zákonů.

Během rabování byly jen ve městě Kenosha způsobeny škody na majetku ve výši přibližně 50 milionů amerických dolarů.

Rittenhouse zastřelil dva (bílé) výtržníky během nepokojů v Kenoshe. Gaige Grosskreutz byl zraněn a přežil. Také namířil zbraň na Kylea Rittenhouse, jak ukazují obrázky (viz titulek).

Oběť  médií a politiků však již po krátkém zadržení mohla být propuštěna na kauci. Kruhy kolem Trumpova hnutí MAGA, ale také mnoho obyčejných občanů, darovalo více než dva miliony dolarů pro obviněného. Neobvykle vysokou kauci tak bylo možné snadno zaplatit a Rittenhouse byl propuštěn, což se americkému politickému establishmentu a médiím příliš nelíbilo. Co je to „presumpce neviny“ jim zřejmě není známo.

Mladý a oddaný. Jeho údajné členství v „pravicové milici“ se ukázalo být sdružením plavčíků. Rittenhouse pomáhal odstranit nápisy, kterými dav BLM poničil fasády domů v jeho rodném městě během nepokojů, jak ukazuje obrázek:

Bild

Okresní soud projednává případ asi dva týdny. A teď se ukázalo, že Kyle Rittenhouse střílel v rámci sebeobrany. Několik videozáznamů to dokazuje: Demonstranti ho pronásledovali, jeden namířil pistoli na hlavu nyní 18letého chlapce. Další ho brutálně zbil. Rittenhouse se musel bát, že bude zabit, lynčován rozzlobeným davem. Tak využil svého práva na sebeobranu – a střílel. Ale jen proto, že se na něj ostatní zaměřili.

Rittenhouse je navíc nevinný, jeho „členství v pravicové milici“ se ukázalo jako zcela neškodná skupina plavčíků. Soudce již odmítl obvinění, že Rittenhouse neměl mít u sebe útočnou pušku. Podle současné právní situace ve Wisconsinu mu bylo dovoleno nosit zbraň s sebou. Pikantní na tomto obvinění je i další fakt: Známá sociální média pravidelně označovala ve velkém měřítku prostřednictvím svých tvrzení „fact-checker“ jako „nepravdivá“, ta tvrzení, která poukázala na to, že nošení zbraní je legální.

A ukázalo se také, že tři oběti jsou jsou vážnými zločinci, kteří jsou zodpovědní za násilné činy, nezákonné držení zbraní, zbavení svobody a dokonce i znásilnění dětí.

Mrtvý – přežil – mrtvý. Pravděpodobně v sebeobraně střílel Rittenhouse na tyto muže, kteří již v minulosti spáchali hrozné zločiny, včetně zneužívání dětí:

Bild
tři bílí zločinci se přidali k BLM, aby mohli beztrestně ničit, krást a zabíjet

Nyní členové poroty debatují. Navzdory novým zjištěním se politici, mainstreamová média a četné hvězdy show snaží přesvědčit členy poroty, že to byl stále čin rasisty – i když tři oběti byli také běloši. Mainstreamový tisk varuje před obnovenými celostátními nepokoji v případě zproštění viny, což by mohlo vést členy poroty k odsouzení. A je známo, že soudní systém v USA nabízí široký manévrovací prostor. Rittenhouse by proto mohl být zcela zproštěn viny, ale také odsouzen. Omluví se prezident Biden, pokud dojde k osvobozujícímu rozsudku? To zřejmě očekávat nelze.

Po velmi tvrdém rozsudku v případě policisty, při jehož zásahu zemřel kriminálník Floyd, nelze očekávat, že by byl rozsudek příliš vstřícný. Jediné štěstí je, že mezi oběťmi nebyl ani jeden černoch. To by nejspíš Kyle strávil zbytek života ve vězení, takto ještě nějakou šanci na mírnější rozsudek má….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “USA: Právě probíhá proces s mladíkem, který střílel na výtržníky BLM, přičemž dva zabil

  1. Nedá mi nepoložiť rečnícku otázku: Sedel niekedy niektorý z predstaviteľov takzvaného gangsterského rapu vo väzení napríklad za výzvy na zabíjanie bielych policajtov či propagáciu obchodu s tvrdými drogami?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout