Kanárské ostrovy: Na lodi, která dnes přistála na ostrovech, bylo 62 živých a 8 mrtvých Afričanů

Také na Kanárských ostrovech přistání nekončí, přičemž s tím, jak narůstají počty lodí z Afriky, je španělská pobřežní stráž nestíhá lovit přímo u afrických břehů. Cesta chatrné bárky tak může skončit všelijak…

Ve vodách asi 65 kilometrů od letoviska Maspalomas na Gran Canarii byla v noci plachetnicí objevena loď s 62 Afričany. Jak se později ukázalo, na palubě bylo také osm mrtvých. Až do příjezdu Guardamar Polimnia byla nedaleká obchodní loď požádána, aby zůstala s africkou lodí. Další tři lidé museli být evakuováni vrtulníkem kvůli jejich špatnému zdravotnímu stavu.

Celkem se od pátečního večera do dnešního (tedy nedělního) večera dostalo nebo bylo v kanárských vodách zadrženo asi 360 nelegálních přistěhovalců na osmi lodích. Z toho tři lodě u ostrova Gran Canaria, tři u Lanzarote a další dvě u Fuerteventury.

Ilegálové pocházeli ze severní Afriky i z různých zemí jižně od Sahary. Také v této armádě, která připlula v poměrně krátké době, byli opět většinou muži. Na palubě všech lodí bylo dohromady jen 17 žen.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout