I přes poměrně nepříznivé počasí připlulo ke břehům Itálie za posledních 24 hodin nejméně 450 ilegálů

I přes poměrně nepříznivé počasí připlulo ke břehům Itálie za posledních 24 hodin nejméně 450 ilegálů

Jde samozřejmě jen o ty, kteří byli odchyceni. Jak známo, tak stále více invazistů přijíždí bez toho, aby byli někde evidováni. A právě v Itálii je spousta odlehlých pláží, kde si člunů s ilegály v tuto roční dobu a v tak mizerném počasí jen málokdo všimne. Takže uvedený počet je jistě značně podsazený, přičemž ve 100% případů se jedná o muslimy, převážně muže….

Seznam přistání za posledních 24 hodin, aktualizovaný k dnešnímu dni, tedy ke 14. listopadu, zaznamenává přes 430 ilegálů, kteří dorazili na italské pobřeží navzdory špatnému počasí.

Celkem 113 jich dorazilo na Lampedusu v noci a za úsvitu: První malý člun se 14 Tunisany na palubě zadrželi muži finanční policie asi 40 mil jižně od ostrova. Kolem třetí hodiny ranní vystoupili na molu Favaloro. Krátce poté přišla řada na větší skupinu: 99 Afričanů, včetně 7 žen.

Přistání ze 14. listopadu zaznamenává rekordy co se týká připlutí do Kalábrie. Jedna loď se 302 invazisty dorazila do přístavu Roccella Jonica. Všichni jsou Egypťané a jde pouze o muže.

Ilegální přistěhovalci, shromážděni ve skupinách po 50, byli přemístěni do námořní jednotky pobřežní stráže a odvezeni do přístavu. Jakmile byly vyloďovací operace dokončeny, všichni invazisté byli umístěni do přijímacího centra, které bylo nedávno zřízené prefekturou.

Velmi nepřehledná situace je v  Puglii, kam ilegálové připlouvají malými čluny a utíkají, jakmile přistanou. Většina tak vůbec není dopadena. Jak informoval Corriere Salentino, v noci na dnešek asi dvacet nelegálních přistěhovalců přistálo na jónském pobřeží u Salenta, poblíž přímořského letoviska letectva, v Lido Conchiglie, přímořském letovisku mezi Gallipoli a Sannicolou. Loď, která je převážela, najela na mělčinu asi 300 metrů od pevniny, ale všem se podařilo dostat na pláž.

Poté, co bylo prvních šestnáct připluvších okamžitě vypátráno, policie hlídkovala v okolí a rozšířila své pátrání i na moři pro případ, že by se někdo nemohl dostat na pláž. Agenti vystopovali pět dalších, kteří se dostali do vnitrozemí. Mezi odchycenými ilegály íránské, syrské a irácké národnosti, jsou i ženy připravené k porodu. Není vyloučeno, že se mezi nimi mohou skrývat pašeráci.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout