Francouzský mistr světa v boxu tureckého původu byl odsouzen za 6 znásilnění a 3 sexuální útoky

Francouzský mistr světa v boxu tureckého původu byl odsouzen za 6 znásilnění a 3 sexuální útoky

Tento případ mne zaujal zejména tím, že se poněkud vymyká výší trestu. Poté, co již francouzská justice dokázala osvobodit i prokázaného vraha bezbranné oběti, se dalo očekávat cokoli.

Bývalý francouzský mistr světa v boxu Ozkan Kuyruk byl odsouzen za deset případů znásilnění nebo sexuálního napadení. Mladý sportovec z Vandœuvre-lès-Nancy tvrdil, že je nevinný. Svědectví obětí však tvoří svazek usvědčujících obvinění.

V době spáchání činů, tedy před dvěma lety, mu bylo 24 let. Násilník pochází z rodiny boxerů z Turecka, ovšem vyrostl ve Francii v multietnickém městě a brzy se stal sportovní ikonou..

To bylo před pěti a půl lety. Jinými slovy, věčnost. Jiný život. Protože jeho sláva netrvalo dlouho, než spadl ze svého piedestalu. Dnes je Ozkan Kuyruk ve vězení  za znásilnění a sexuální útoky spáchané na deseti mladých ženách.

Za příkladným šampiónem se totiž skrývala násilná osobnost. Ozkan Kuyruk také zanedbával svou práci sportovního pedagoga na radnici ve Vandœuvre, neboť často chyběl. Byl také závislý na sportovním sázení a byl stále v dluzích.

Včera proběhl odvolací soud v jeho kauze. Obviněný byl shledán vinným ze šesti znásilnění a tří sexuálních útoků

U odvolacího soudu mu byl původní trest o rok snížen. Bývalý mistr světa ve francouzském boxu Ozkan Kuyruk byl tak toto pondělí odsouzen na základě odvolání v Métách  k trestu sedmnácti let ve vězení (oproti původním osmnácti) se sociálně-soudním sledováním pěti let za znásilnění a sexuální napadení.

Oběti Turka, který byl zaměstnán ve městě Vandœuvre-lès-Nancy jako sportovní pedagog, popsaly vyšetřovatelům stejnou taktiku pachatele. Některé z deseti mladých žen, které podaly stížnost, byly osloveny mužem, který kolem nich projížděl autem. Pak byly vtaženy do auta, odvezeny na opuštěné místo a napadeny. Jiné mladé ženy byly vydírány poté, co pro něj pózovaly v rámci falešného náborového procesu…

Sedmnáct let za sérii znásilnění je na evropskou justici v případě, kdy je obviněný muslim, nezvykle dlouhý trest. Ale jde alespoň o trest přiměřený, který není výsměchem obětem jako je tomu v případě jiných, zcela odlišných trestů za podobné činy. Nicméně právě velmi odlišné rozsudky i v rámci jedné země ukazují, že hlavní problém nejspíš nebudou špatně nastavené zákony, ale osoba soudce.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout