Konzervativního britského politika a podporovatele Brexitu zavraždil somálský muslim, jde o terorismus

Konzervativního britského politika a podporovatele Brexitu zavraždil somálský muslim, jde o terorismus

Jistě jste i vy narazili na informaci o vraždě konzervativního britského politika, který byl ubodán v kostele. O vraždě se zmínila i mainstreamová média a musím říct, že i přesto, že byl pachatel záhy dopaden, o jeho identitě se od počátku mlžilo. Mimo údaje o věku se někde objevila i informace, že se jedná o „Brita“, neboť Somálec má britské občanství. A je-li pachatel Somálec, pak je samozřejmě tak, jako 99% ostatních Somálců, muslim…

Devětašedesátiletý David Amess byl oddaný katolík, neochvějný brexitář a zastánce práv zvířat.

Smrtelné pobodání v Leigh-on-Sea bylo včera večer prohlášeno za teroristický incident, přičemž vyšetřování bylo vedeno protiteroristickým policejním sborem.“

„Zástupce  komisaře Dean Haydon, který je také hlavním národním koordinátorem pro protiteroristický policejní dohled, formálně prohlásil incident za terorismus,“ uvedlo policejní oddělení v prohlášení. Ministerstvo také uvedlo, že předběžné vyšetřování „odhalilo potenciální motivaci spojenou s islamistickým extremismem“.

V pátek v poledne ubodal 25letý Somálec s britským občanstvím konzervativního poslance Sira Davida Amesse v metodistickém kostelu Belfairs v Leighu. Policisté zatkli Somálce okamžitě po příjezdu na místo činu. Policisté na místě činu nalezli nůž, který byl považován za vražednou zbraň.

Navzdory tomu, že se mu na místě dostalo lékařské péče, Amess bohužel zemřel. Podle hlavního policejního konstábla v Essexu, Bena Juliana Harringtona, úřady si nebyly záhy po činu jisté ohledně motivace somálského útočníka. Vyšetřovatelé zpočátku nevěděli, zda se jednalo o vraždu nebo terorismus.

Sir David byl poprvé zvolen do parlamentu v roce 1983 a byl členem Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Devětašedesátiletý muž byl oddaný katolík, neochvějný brexitář a zastánce práv zvířat. Zůstala po něm žena a pět dětí.

Jeho kolegové ho popisují jako muže s velkým srdcem. Jeho oblíbeným tématem v Parlamentu byly dobré životní podmínky zvířat. Amess byl jedním z mála konzervativních poslanců, kteří byli pro zákaz lovu lišek.

Amess se narodil na východním předměstí Londýna v roce 1952 ve skromném prostředí. Studoval ekonomii a politiku a před vstupem do politiky pracoval jako učitel a poté jako náborový konzultant.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Konzervativního britského politika a podporovatele Brexitu zavraždil somálský muslim, jde o terorismus

  1. Když jde o poslance, tak je to terorismus, když jde o běžného člověka, tak je agresor psychicky nemocný. Je to arogance politiků, dvojí metr, při kterém jim na občanech vůbec nezáleží, ti mohou být předhozeny predátorům jako lovná zvěř.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.