Francie: Muslim se chystal „ve jménu Kadyrova a sultána Erdogana“ uříznout hlavu ředitelce školy

Francie: Muslim se chystal „ve jménu Kadyrova a sultána Erdogana“ uříznout hlavu ředitelce školy

Byla snad jen náhoda, že se podařilo fanatického muslima včas odhalit, jinak by jistá ředitelka školy následovala osudu jejího kolegy, učitele Patyho. Jednoho fanatika se nyní podařilo zastavit, ovšem jak dlouho potrvá, než další bude obezřetnější a neprozradí se, takže svůj čin dokoná?

Byla ředitelka příliš tolerantní? Výhrůžky smrtí, zveřejněné na facebookovém účtu veřejné školy v Paříži, začaly v květnu, na konci školního roku. Původce výhružek, středoškolský student, který musel být vyloučen, chtěl podříznout ředitelku jako to před rokem provedl jeho souvěrec se Samuelem Patym. Učitelka nakonec podala stížnost v pondělí 25. října.

Mladík tvrdil, že jedná jménem čečenského vůdce Kadyrova a „sultána“ Recepa Tayyipa Erdogana, prezidenta Turecka. Pak se jeho záměry staly přesnějšími: mladý muž se obrátil přímo na oficiální e-mailovou adresu ředitelky a chtěl  zničit  tu, kterou obvinil z toho, že je příčinou jeho školních nezdarů. Po rozhovoru mezi oběma protagonisty se bývalý student omluvil.

V pondělí však učinil nové výhrůžky, které naznačovaly, že tentokrát je připraven jednat. Řekl příteli, že spálil své francouzské doklady a chystá se podříznout ředitelce hrdlo. Podle policie řekl, že nenávidí Francii, Západ a Evropu a chtěl spálit francouzskou vlajku na školním dvoře.

Při sledování jeho e-mailů vyšetřovatelé také našli výhružné urážky dcery oběti, kterou chtěl znásilnit a podříznout jí hrdlo. Podezřelý byl zatčen a vzat do vazby v pondělí odpoledne. Později bude předveden před soudce, který rozhodne o jeho soudním řízení.

Nejde o jediného muslima, který chtěl po vzoru loňského útoku Čečence řezat hlavy učitelům. Nedávno stavební dělník v Marseille vyhrožoval některým učitelům odkazem na vraždu Samuela Patyho. Po jeho zatčení se objevil u soudu, ale jednání bylo odloženo na listopad.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Muslim se chystal „ve jménu Kadyrova a sultána Erdogana“ uříznout hlavu ředitelce školy

  1. Čím více mlslimů, tím více bude uřezaných hlav. To Macron popírá, a tak se nic nezmění, ani to, když mlslimové nenávidí Francii, že by odešli, či byli odejiti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout