Švédsko: Žadatelé o azyl připlouvají také na luxusních jachtách, Švédi jsou prý hlupáci, kteří uvěří všemu

Švédsko: Žadatelé o azyl připlouvají také na luxusních jachtách, Švédi jsou prý hlupáci, kteří uvěří všemu

Nedávno jste si zde mohli přečíst o nové oblíbené cestě majetnějších džihádistů ze zemí Středního a Blízkého východu do Itálie na luxusních plachetnicích. Nyní upozorňují také Švédové na to, že do jejich líhnoucího se chalífátu připlouvají luxusní jachty, na jejichž palubách jsou „chudáci zbědovaní uprchlíci žádající ochranu.“

O tom, kdo asi má dostatek peněz na podobnou cestu, ale zároveň potřebuje přijet víceméně utajeně, tedy pod smyšlenou identitou, snad netřeba dvakrát přemýšlet. Jedná se samozřejmě zejména o členy různých bojůvek, které disponují takřka neomezenými finančními prostředky. Pro ně je ten nejmenší problém zaplatit pro své nejlepší bojovníky třeba i luxusní jachtu a ještě je vybavit dostatečným kapesným tak, aby se měli v cílové zemi co nejlépe. A samozřejmě aby časem mohli realizovat plány, které jsou snad dávno tomu, kdo ví alespoň něco o islámu, jasné…

Pašeráci lidí mají speciální „VIP zákazníky“, kteří si rádi připlatí za to, aby byli propašováni ze třetího světa do Švédska, kde požádají o azyl. Připlouvají na luxusních jachtách a přijíždí v lepších automobilech.
„Je snadné přimět Švédy, aby věřili tomu, co říkáte. Bez ohledu na to, jak lžete, i když jste špatní ve lhaní, věří vám,“ říká přední pašerák lidí.

V rozhlasovém dokumentu „Pašeráci lidí“ P1 hovořila s Kurdem Dilmanem, pašerákem lidí v Turecku, který vydělává spoustu peněz pašováním Arabů a podobně do Švédska.

Dilman popisuje, jak rozděluje své „zákazníky“ – tedy obyvatele třetího světa, kteří chtějí platit za to, aby se dostali do Švédska  a dalších sociálních zemí v Evropě – do tří tříd.

Jedná se o VIP, střední a vyšší třídu a příslušnost závisí na tom, kolik peněz jsou zákazníci ochotni zaplatit.

Dilman, který byl jedním z největších obchodníků s lidmi během invaze v roce 2015, pomáhá bohatým přistěhovalcům dostat se nelegálně z Istabulu do Evropy a často do Švédska. Jakmile dorazí, tvrdí, že jsou utlačováni a zranitelní a zažádají o azyl.

Nejbohatší VIP zákazníci získají obzvláště luxusní doprovod do cílové země na plachetnicích nebo jachtách, a jsou vyzvednuti luxusními vozy.

Dilmanovy cesty jsou propagovány na sociálních médiích. P1 odkazuje na klip z jedné z jeho reklam, který ukazuje údajné „uprchlíky“ na palubě jedné z Dilmanových lodí.

„Ve filmu můžete vidět šťastné mladé ženy, muže a děti zpívat a dobře se bavit na motorovém člunu, který vypadá jako úplně nový. Moře se leskne pod zářivým sluncem a vypadají, jako by byli na prázdninovém výletě. Mladý kluk drží lano a plave za lodí,“ zní popis P1.

„Ti, kteří chtějí poslat své syny s VIP, vědí, kolik taková cesta stojí. Platí třikrát více než běžní zákazníci,“ řekl Dilman pro P1.

Pokračuje:

„Zůstávají v hotelech, mají taxíky a osobní auta, která je odvážejí, kam chtějí. Jedí v restauracích a chodí kam se jim zlíbí. Mají dokumenty, aby se mohli pohybovat, jak se jim zlíbí. Je to jako VIP salonek na letišti.“

Pokud by exkluzivní přistěhovalce zastavila pobřežní stráž, mohou předvést své falešné pasy, které jim dal Dilman.

„Pro takový luxusní výlet dostaneme falešné pasy a řekneme policejním kontrolním stanovištím na moři, že jsme na cestě do Maroka jako turisté,“ říká Dilman.

Švédsko je podle pašeráka lidí obzvláště vyhledávané. Nabízí také VIP zákazníkům crash kurz, aby mohli snadněji projít jako „Švédové“, když předvádějí své falešné pasy.

„Švédsko je pro uprchlíky velmi dobré. Hodně Iráčanů se tam chce přestěhovat. Švédsko respektuje uprchlíky, a proto se mnozí rozhodnou jít tam,“ říká pašerák.

Dilman také vysvětluje, že je velmi „snadné přimět Švédy, aby věřili tomu, co jeho zákazníci říkají“. Bez ohledu na to, jak lžeš, i když jsi špatný ve lhaní, věří ti.

„Ztracené“ švédské pasy kupují přistěhovalci, kteří již získali povolení k pobytu nebo občanství ve Švédsku a jsou podobní těm, kteří nyní chtějí být pašováni do země.

„Prodali jsme pas za 30 000 dolarů, protože dotyčný byl hodně podobný zákazníkovi. A prošel bez problémů. Cena zahrnovala týdenní kurz švédštiny, aby se dotyčný mohl dostat přes pasovou kontrolu. Někdy se to může prodlužovat, ale pak musíte zaplatit víc,“ říká Dilman.

Dilman má také zaměstnance ve Švédsku, kteří jsou již švédskými občany a pomáhají mu vyzvednout nelegální přistěhovalce v luxusních automobilech, konkrétně nejnovějším modelu Mercedesu.

Žádný z jeho zákazníků nebyl nikdy chycen při švédské pasové kontrole, říká…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Žadatelé o azyl připlouvají také na luxusních jachtách, Švédi jsou prý hlupáci, kteří uvěří všemu

  1. Tady s pašerákem souhlas, Švédové jsou opravdu hloupí, anebo ne, a chtějí se is lamizovat páč se jim to líbí, už je třeba nebaví být studenými čumáky co se nemnoží a nudná svoboda je omrzela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout