Řecko přijalo zákon, který omezuje neziskovky a urychluje deportace, Rada Evropy protestuje

Řecko přijalo zákon, který omezuje neziskovky a urychluje deportace, Rada Evropy protestuje

Nedávno jste si zde mohli přečíst o posledním počinu EU, kdy právě na základě přístupu Řecka k muslimské invazi  byly pozastaveny dotace řecké pobřežní stráži. Důvodem je fakt, že invazisté, kteří byli přistiženi na moři, byli vraceni zpět do pro ně zcela bezpečného Turecka. Podle EU je Řecko povinno konat tak, jako španělská či italská pobřežní stráž – musí vetřelce odvážet do své vlastní země a tam jim umožnit zažádat o azyl, případně se vydat dál do Evropy.

Trnem v oku EU je i zákon, který omezuje pašerácké neziskovky. Podobně, jako nedávno Maďarsku, nyní EU přikázala i Řecku, aby přestalo s jakýmkoli omezováním neziskovek.

V pátek 3. září vyzvala Rada Evropy řecký parlament, aby uvedl do souladu s lidskými právy návrh zákona, který urychlí vyhoštění žadatelů o azyl a ohrozí práci pašeráckých neziskovek na moři.

„Návrh zákona o vyhoštění a navracení vyvolává vážné obavy,“ varovala v pátek v dopise řeckému parlamentu komisařka Rady Evropy pro lidská práva Dunja Mijatovicová.

Řecké ministerstvo pro migraci v pátek předložilo parlamentu návrh zákona, který má urychlit deportace. Policie bude zejména moci nařídit návrat ilegálů bez dokladů, pokud nepožádají o azyl nebo pokud byla jejich žádost zamítnuta. Od roku 2015 je Řecko jednou z hlavních vstupních bran do Evropy.

„Návrh zákona by vážně zbrzdil záchranné práce neziskovek na moři a jejich kapacity pro monitorování lidských práv v Egejském moři“, říká eurokomisařka. Zákon stanoví přísné pokuty a sankce pro neziskovky, které pašují džihádisty z Turecka do Řecka.

Tento krok je samozřejmě dalším v řadě těch, které zcela jasně ukazují, jak dalece EU škodí. Zatímco Řecko, které si chce bránit hranice, odřízne od dotací, země, které džihádisty aktivně dováží a pašerácké neziskovky podporují, velmi štědře dotuje.  Stejně tak požívají velmi štědrých dotací EU všechny podvratné neziskovky, které jsou důležitým prostředkem islamizace Evropy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.7]

One thought on “Řecko přijalo zákon, který omezuje neziskovky a urychluje deportace, Rada Evropy protestuje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout