Maďarsko zrušilo na žádost EU zákon „STOP SOROS“

Maďarsko zrušilo na žádost EU zákon „STOP SOROS“

Jedná se vlastně o jasný důkaz toho, kdo v EU rozhoduje. Jste-li členem EU, nemůžete si dělat svoji vlastní politiku. A ať je to jak chce, maďarská vláda je probruselská, což možná mnozí z vás netuší. Strana Fidesz nikdy neměla ve svém programu odchod z EU, jak si mnozí myslí. Také to je důvod, proč se po odchodu z lidovecké frakce nepřidá k protibruselské frakci ID, ale  k frakci ECR (konzervativci), kde jsou spíš jen lehce euroskeptické strany, které sice EU občas kritizují, ale vystoupit z ní nehodlají (za nás je ve frakci ODS).

Zřejmě i proto, že nechce být maďarská vláda až tak zásadně proti EU, tak se na základě intervencí EK (konkrétně Jourové) rozhodla, že zákon, kterému se jinak říkalo „Stop Soros“ zruší.

Zákon o neziskovkách, financovaných ze zahraničí (obdoba v USA dlouhodobě platného zákonu FARA, jehož obdoba platí také např.  v Rusku nebo Izraeli) začal v Maďarsku platit v roce 2017.

Tato záležitost vyvolala velký rozruch poté, co maďarský parlament v červnu 2017 přijal tzv. zákon o transparentnosti, který stanoví, že neziskovky působící v Maďarsku a financované ze zahraničních fondů se musí zaregistrovat u soudů a ve všech svých publikacích prohlásit, že nejsou maďarskými organizacemi. Jde o zákon, který mnozí pozorovatelé od té doby považovali za „antisorosovský“  zákon „, neboť jsou právě Sorosovy neziskovky tím, kdo různé politické neziskovky po celém světě velmi štědře dotuje.

V červnu 2020 Soudní dvůr Evropské unie rozhodl, že tento zákon porušuje evropské právo:

„Maďarská omezení financování občanských organizací osobami usazenými mimo tento členský stát jsou neslučitelná s právem Unie.“

Soudci v Lucemburku prohlásili, že ustanovení tohoto maďarského práva by na dotčené neziskovky uvalila diskriminační a neodůvodněná omezení. Dne 18. února dala Evropská komise Maďarsku dva měsíce na změnu tohoto zákona.

Organizace občanské společnosti jsou nepostradatelnou součástí našich demokracií. Musíme je podporovat, ne s nimi bojovat,“ řekla místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, která od samého začátku brojila za to, aby Maďarsko zákon zrušilo.

Lex CEU, přijatý v březnu 2017  stanoví, že pro udělování zahraničních diplomů v Maďarsku musí mít univerzita ve své domovské zemi svůj vlastní skutečný kampus. Středoevropská univerzita – americká univerzita založená v té době v Budapešti a financovaná Georgem Sorosem – nebyla schopna tento požadavek splnit, což vedlo k jejímu částečnému přemístění  do rakouského hlavního města.

„To je pobuřující. Americká instituce vyloučená z členské země NATO. Vyhazují evropskou instituci ze země Evropské unie„, řekl její ředitel Michael Ignatieff, ačkoli CEU je ve skutečnosti stále přítomna a aktivní i v Maďarsku.

Maďarský vicepremiér Zsoltan Semjén předložil v úterý 20. dubna maďarskému parlamentu návrh zákona o zrušení zákona o neziskovkách z roku 2017 do 1. července 2021, další návrh zákona také zruší ustanovení o zahraničních univerzitách. Pro maďarskou vládu to zjevně není ústupek, ale jednoduché přizpůsobení maďarských právních předpisů rozhodnutí ESD.

K tomu jen dodávám, že po zadlužení u globálních bank cestou půjček přes EU budou nyní podobně poslušné i další státy a lze očekávat, že dojde i na další oblasti politiky, kde je oficiální politika jakékoli země neslučitelná s tím, co hlásá EU.  Vydíráním se tak nakonec státy EU podvolí třeba i v oblasti původních kvót, které se dnes jen přeměnily v „Migrační pakt EU“, který má být schválen už v květnu spolu se schválením společné sociální politiky….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.8]

4 thoughts on “Maďarsko zrušilo na žádost EU zákon „STOP SOROS“

 1. Orbán je asi taký odporca bruselského teroru a migrácie ako Juncker a podobne ako Morawiecki každý deň dováža do svojej krajiny ďalších a ďalších celkom legálnych migrantov z celého sveta. Od cudzincov maďarského pôvodu /plus príslušníkov maďarských menšín v ohrozených susedných krajinách ,ktorí však nepribúdajú rýchlo/ cez zahraničných športovcov po Arabov, Číňanov a samozrejme Izraelčanov. A mnohí z nich dostávajú občianstvo bez najmenších problémov a odkladu. O tom,že Orbán nedá dopustiť na Erdogana a Thaciho, som už písal. Aj o tom,že chce spolu so spomínanými kamarátmi čím skôr realizovať Horthyho vízie po súhlase EÚ, NATO, Izraela a možno aj Ruska.
  Autorka v článku píše samozrejme pravdu. Vždy ,keď niektorý predstaviteľ bruselského fašizmu „dupne nohou“ a nariadi Maďarsku zrušiť či zmeniť „kontroverzný“ zákon, Orbán sa podriadi bez čo aj formálneho odporu.

 2. Toto si rozesílá 3 000 000 důchodců !!!!!!!!!!

  To, co je dole napsané, sice
  neobsáhne jedna strana, ale pokud budeme každý volit jednu ze 3 stran

  podle toho, která se nám nejvíc zamlouvá a to je :

  1 –
  ANO (ekonomika),

  2 – SPD Tomia
  Okamury (proti migraci, promigračním neziskovkám, nepracujícím vyžírkům, proti EU),

  3 – KSČM (mají sociální cítění, nekradou a nevyrypují
  s kravinami)

  – pak komplet odstavíme ODS, TOP 09, STAN a Piráty !!!!!!!!!!!

  A minimálně 2 z těchto stran pošleme do pekel a ty další 2 strany nepřelezou přes 10 % a budou se třepat a stiskat palce,

  aby nedopadly jako TOP a STAN.

  A budou z toho vydření, že s nimi vyběhli důchodci.

  A proto důchodci vzhůru k volbám a vykopejme tuto verbež 😉 !!!!!!!!!!!

  Než vám volební právo SEBERE pí. ADAMOVÁ – PEKAROVÁ z TOP 09,

  jak už kolikrát avízovala!!!!!!!!!!!!

  DO VOLEB DŮCHODCI !!!!!!!!

  Návod, jak se zbavit parazitů a rozkrádačů tohoto státu

  si mezi sebou rozesílá 3 000 000 důchodců!!!

  A proto důchodci vzhůru k volbám a vykopejme tuto verbež !!!!!!!

  1. Ten, kdo to rozesílá, nerozumí politice.

   1) ANO je velmi silně eurohujerská strana (nebo si snad myslíte, že Jourová je nějaký „protestní“ politik?), jejich liberální frakce Renew Europe v EP velmi přísně zakazuje spojení se stranami protibruselskými, které požadují CZEXIT, což jsou strany frakce ID (SPD). Takže ANO a SPD nikdy nebudou v jakékoli koalici či jiném spojení na vládní úrovni (tak max. na komunále).

   2) Proslýchá se, že si právě ANO domlouvá do koalice případně ODS, ale i Piráty. Pokud to obskurní spojení SPOLU nebude mít s Piráty a STAN dostatek, tak jsou ochotni to dát dohromady s ANO (zlodějská ODS už nebyla příliš dlouho u koryta a mají z toho samozřejmě značný „absťák“).

   3) Úkolem VŠECH eurohujerských stran (našich i v dalších zemích EU) je odevzdat do roku 2024-25 poslední zbytek naší suverenity již plně do rukou Bruselu, přičemž stávající vláda to dělá velmi spolehlivě a bude to dělat i ta další, ať tam bude kdokoli probruselský.

   4) Aby bylo možné výše uvedené odvrátit, pak by bylo nutné volit masově proti EU, tedy strany, které mají v programu odchod z EU tak, aby mohly vytvořit koalici (mimo SPD je to třeba Trikolóra a spousta pidistran), to se ovšem nikdy nestane…

   Proto ten, kdo to rozesílá, lidi záměrně mystifikuje a zřejmě i díky němu tady bude nějaká koalice ANO a ODS. Ale tak možná přijatelnější, než Piráti, kteří by byli skutečnou noční můrou.

   Takže důležité je spíš poukázat na lži Pirátů, kteří tvrdí, že pravda o nich je hoax. Jsou jasné důkazy, že jim s tím dokonce pomáhají i mainstreamová média a různí cenzoři (elfové). Užitečné by tak bylo, kdyby se někde masově sdílely třeba odkazy na jejich promigrační hlasování v EP. Tady jsem o nich detailně také v jednom článku psala, případně zkusím napsat nový. Pokud se totiž šíří jakékoli info, musí být se zdrojem, pak to nemají šanci strhat a nazvat hoaxem.. Pokud by se podařilo srazit Piráty co nejníž, bylo by to záslužnější, než rozesílání podobných nesmyslů, které se nikdy nestanou realitou..

 3. Třeba Maďaři vytvoří onen zákon nově a trošku jinak (?) . Ale mocenská síla a vydírání členů je vskutku solné. Také bychom potřebovali takový zákon jako FARA, páč je nebezpečné připustit ovládnutí země jakoukoliv cizí mocnosti, třeba skrze ony neziskovky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *