Ve Francii uspořádali africký fotbalový pohár, po afrických fanoušcích zůstal zdevastovaný stadion (obrázky)

Ve Francii uspořádali africký fotbalový pohár, po afrických fanoušcích zůstal zdevastovaný stadion (obrázky)

Možná jste sami pochopili, že nešlo ani tak o to, že by do Francie přiletěly týmy z Afriky, ale došlo k utkání Afričanů z různých zemí původu, kteří jsou již samozřejmě oficiálně Francouzi. Někteří do Francie přišli teprve nedávno, jiní se ve Francii už narodili africkým rodičům. A je celkem jedno, zda jde o rodilé „Francouze“ nebo o ty, kteří jsou v zemi jen krátce. zdá se, že když dojde na zákony džungle, nejsou podobné triviality podstatné…

Radnice ve francouzském městě Tours podala stížnost po násilných incidentech v pátek večer na dánském stadionu. Po vyplenění šaten tohoto stadionu v Tours-Nord bude nepochybně nutno provést opravy, které byly předběžně vyčísleny na částku asi 20 000 až 30 000 eur. K incidentům došlo kolem 23. hodiny, na konci finále CAN, Afrického poháru národů.

Finále tohoto turnaje bylo na papíře mezi Guineou a Jihoafrickou republikou, ale ve skutečnosti se jednalo hlavně o spojení dvou týmů složených z mladíků afrického původu z Tours a Saint-Pierre-des-Corps. Pořadatelé byli ohromeni chováním 200 až 300 diváků, z nichž někteří přišli bojovat pouze s těmi, které považují za soupeře, tedy s fanoušky druhého mužstva. Je třeba zdůraznit, že hráči se často snažili uklidnit ty nejagresivnější „příznivce“…

Může jít o obrázek uvnitř

 

Může jít o obrázek tráva

Není k dispozici žádný popis fotky.

Může jít o obrázek grass a treeMůže jít o obrázek tráva

Může jít o obrázek uvnitř

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Ve Francii uspořádali africký fotbalový pohár, po afrických fanoušcích zůstal zdevastovaný stadion (obrázky)

  1. Afrika není jen krásná a zajímavá země, ale také zcela jiná civilizace a chápání života jako takového, včetně (ne) úcty k práci a životu druhých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout