V Severním Porýní-Vestfálsku má 24 registrovaných islámských radikálů zbrojní průkaz

V Severním Porýní-Vestfálsku má 24 registrovaných islámských radikálů zbrojní průkaz

Je samozřejmě všeobecně známo, že džihádisté si na území Evropy zpravidla bez nejmenších problémů zvládnou sehnat nelegální zbraně; ostatně, vyhlášenými obchodníky s nimi jsou třeba právě v Německu kosovští Albánci a Čečenci. Zcela veřejně se traduje i to, že mešity jsou nejen modlitebními místy, ale také muničními sklady.

Německo si samozřejmě – podobně jako ostatní země – vede seznamy islámských radikálů, kteří by teoreticky měli být pod jakýmsi dohledem (jak se ovšem ukázalo, tak praxe je často jiná). A logicky by tak tito radikálové měli být i odzbrojeni a samozřejmě by neměli legálně vlastnit nejen zbraň, ale ani zbrojní průkaz. Nicméně v Německu můžete mít “zbroják” i tehdy, když jste potenciální islámský terorista. Pak můžete – zcela legálně – držet i smrtící zbraň…

Ke 2. únoru 2021 bylo v Severním Porýní-Vestfálsku (dále NRW) 24 lidí se zbrojním průkazem a tedy i povolením držet zbraň, a to navzdory stávajícím zjištěním o odkazech na islamistické ambice!

V případě dvanácti z těchto osob není odebrání zbrojní licence ani vymahatelné. Ministerstvo vnitra to na žádost předsedy parlamentní skupiny AfD NRW Marka Wagnera odhalilo. A ani toto tvrzení není příliš uspokojivé:

“Neexistuje žádný případ, kdy by povolení podle zbraňové práva bylo dosud odmítnuto na základě oficiálního podezření z islamismu.”

Tedy německé ministerstvo vnitra jednoduše říká, že islámští radikálové, kteří se netají podporou ISIS a podobných organizací, přičemž jsou případně připraveni ve jménu Alláha útočit, nejsou automaticky vyňati z možnosti držet legálně zbraň…

Markus Wagner tento fakt dále komentuje:

“Samozřejmě to není tak, že by islamisté potřebovali legální zbrojní průkaz, aby udělali špatné věci. Také dostanou své zbraně nelegálně. Je však nezodpovědné, že podezřelí islamisté si mohou zbraně ponechat, zatímco nevinní sportovní střelci a lovci mají stále větší problémy průkaz získat.”

Džihádisté samozřejmě zbrojní průkaz nepotřebují, nelegálních zbraní mají k dispozici dostatek. Vzhledem k tomu, že v Německu je patrná úporná snaha občany odzbrojit, se zdá, že legálně nakonec zůstanou vyzbrojeni jen samotní džihádisté…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “V Severním Porýní-Vestfálsku má 24 registrovaných islámských radikálů zbrojní průkaz

  1. Je to divné, sportovní střelec v Německu smí zbraň mít u sebe jen když jede z domova na střelnici a zpět. Nechat vyzbrojovat džuhádisty je fakt hra s ohněm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.