Brutální násilná napadení muslimskými nezletilci jsou ve Francii již na každodenním pořádku

Brutální násilná napadení muslimskými nezletilci jsou ve Francii již na každodenním pořádku

Ve Francii už sice nedochází k velkým útokům s desítkami mrtvých, nicméně každý den na různých místech země dochází k jednotlivým incidentům, které jdou v součtu do mnohem větších počtů. I když zdaleka ne vždy končí útoky smrtí, oběti si při nich mnohdy zažívají peklo. Jako například jistý kavárník (viz titul. obr.), který je opakovaně fyzicky napadán podobně, jako mnoho dalších spoluobčanů z jeho obce.

V noci ze čtvrtka 22. na pátek 23. července byl na terase svého podniku násilně napaden kavárník z Bayonne. Útok dnes odsoudil spolek ” Kasu kasu ostalariak kexu” (Naštvaní kavárníci), který upřesňuje, že napadený kavárník skončil na pohotovosti.

Noční útoky v Bayonne jsou stále početnější. Není to poprvé, co byl manažer baru napaden při zavírání svého podniku. V noci z 22. na 23. července 2021 došlo v Bayonne i k dalším napadením. Bayonský kavárník byl násilně a bezdůvodně napaden gangem “mladíků”, když byl na terase svého podniku. Po tomto útoku strávila oběť několik hodin na pohotovosti, říká Karine Orellana, mluvčí spolku, který sdružuje naštvané kavárníky.

K jinému zcela nevyprovokovanému incidentu došlo v Nantes. Vzhledem k věku pachatelů tento incident zřejmě ani nebude řešen a útočníci tak mohou hledat další oběti..

15. července v 16:30 zaparkoval rodák z Nantes svůj Mercedes v suterénu domu. “Vyšel jsem ven z auta a vzal si z kufru nějaké osobní věci. Vtom jsem dostal ránu do hlavy, pokusil jsem se vstát a utéct do horních pater domu,” říká. Jako zázrakem nebyl Alexander, který dostal železnou tyčí do hlavy, omráčen. Proto byl při vědomí a snažil se zasáhnout.

Pár vteřin poté viděl dva teenagery, jak k němu míří, ale netušil, jak se události dál vyvinou. “Ten starší mi řekl: ‘Nebudeš mluvit. Zavřeš pusu a dáš nám klíčky od auta,” řekl. Chtěl jsem se bránit, vyměnili jsme si rány a poté jsem se snažil utéct.”

Jeho útěk měl krátkého trvání. Chytili ho, škrtili, táhli po zemi a pak ho donutili nasednout do auta. “Umřeš, neměl jsi bojovat,” vyhrožoval jeden z útočníků. “Už jsem se vůbec nesmál. O dvě minuty dříve jsem se v klidu vracel domů. Situace byla opravdu šílená. V tu chvíli se můj mozek dostal do režimu přežití.”

po útoku železnou tyčí

Nakonec se Alexandrovi podařilo uniknout, zavolat pomoc a policisté oba nezletilce záhy dopadli.

Z policejní vazby byl 14letý chlapec předán rodičům. Jeho údajný komplic byl umístěn do uzavřeného vzdělávacího centra, uvedl policejní zdroj.

Oba “mladíci” jsou stíháni za loupež s násilím, které mělo za následek úplnou pracovní neschopnost nepřesahující osm dní, krádež vozidla, zadržení, únos, zabavení nebo svévolné zadržení následované propuštěním, řízení vozidla bez řidičského průkazu, navíc nadměrnou rychlostí, opakované vyhrožování smrtí a podvody.

Tyto dva příklady jsou jen malou ukázkou, k podobným případům dochází v různých částech Francie prakticky denně. A lze předpokládat, že útoky se budou stupňovat. Obzvlášť, když pachatelé jsou stále častěji nezletilí, takže se většinou záhy po zadržení dostanou zpět na svobodu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Brutální násilná napadení muslimskými nezletilci jsou ve Francii již na každodenním pořádku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.