Také pevninské Španělsko se stalo cílem invaze, za 3 dny tam přistálo asi tisíc Alžířanů

Také pevninské Španělsko se stalo cílem invaze, za 3 dny tam přistálo asi tisíc Alžířanů

Rekordní invazi z Afriky nyní nezažívají pouze španělské exklávy Ceuta a Mellila, Kanárské ostrovy či Itálie, ale také pevninské Španělsko, kam míří zejména Alžířané.

Téměř tisíc alžírských vetřelců si vybralo den svátku Íd Al-Adhá, který se slavil minulé úterý v jejich zemi, a následující dva státní svátky, aby se hromadně vylodili na španělském pobřeží.

Mezi 20. a 22. červencem 2021 dorazilo do pevninského Španělska téměř 1000 Alžířanů, přičemž část přistála i na na Baleárských ostrovech. “Na španělské pobřeží dorazilo 796 lidí, hlavně z Alžírska,” uvedl v neděli (25. července) na svém facebookovém účtu Francisco Jose Clemente Martin, člen Mezinárodního centra pro identifikaci pohřešovaných migrantů (Cipimd) se sídlem v Malaze.

“90 % zadržených ilegálů jsou Alžířané, mezi nimiž jsou i ženy a děti, bylo zachyceno i 35 pozitivních případů Covid-19,” dodal.

Ne všichni ilegálové však byli zadrženi. 250 z nich se podařilo přistát a byli schopni se rozptýlit v několika pobřežních lokalitách na jihovýchodě Španělska, jako je Almeria, Alicante, Murcia nebo Baleárské ostrovy.

Jedná se o druhou největší vlnu masové invaze alžírských nelegálních přistěhovalců do Španělska za méně než měsíc. Mezi 27. červnem a 3. červencem přistálo u španělských břehů také 1 100 Alžířanů….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Také pevninské Španělsko se stalo cílem invaze, za 3 dny tam přistálo asi tisíc Alžířanů

  1. Džhád neskončil, ale trvá, a sílí, a bohužel Španělsko jej podporuje. A nejhorší je, že s tím nemůžeme nic dělat, i kdybychom chtěli, jediné co zbývá je volit strany s proti imigračním a proti is lámským programem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.