Po skončení dalšího afrického poháru, pořádaného ve Francii, je hřiště i jeho zázemí na odpis (obrázky)

Po skončení dalšího afrického poháru, pořádaného ve Francii, je hřiště i jeho zázemí na odpis (obrázky)

Už před časem jste si zde mohli přečíst o tom, že se ve Francii rozhodli uspořádat africký fotbalový pohár v Tours.  V něm mezi sebou soupeřili hráči afrického původu, žijící ve Francii, ale i pár hráčů přímo z Afriky. Obecenstvo bylo samozřejmě také z řad původních Afričanů, stejně, jako pořadatelé. Všichni pak společnými silami tento stadion obohatili svým typickým způsobem.

Ovšem tento pohár nebyl jediným, záhy se – i přes tristní zkušenosti z Tours, o nichž jste si mohli přečíst ZDE – rozhodlo podobnou sportovní soutěž uspořádat i další francouzské město – Amiens. Také tentokrát se jednalo o soutěž afrických mužstev, kdy většina hráčů i fanoušků byli Afričané, žijící ve Francii. Buď se již ve Francii narodili nebo tam přivandrovali.

Stadion však dopadl velmi podobně, jako v prvním případě, nicméně místní zastupitelstvo (podobně jako to v Tours) si alespoň připsalo kladné body za podporu multikulturalismu.

Úmyslné škody způsobené v průběhu Afrického poháru národů v Amiens byly odhadnuty na 60 000 eur. A to se skutečně „vyplatí“…..

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Po skončení dalšího afrického poháru, pořádaného ve Francii, je hřiště i jeho zázemí na odpis (obrázky)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.