Holandsko: Geert Wilders byl definitivně odsouzen za urážku Maročanů

Holandsko: Geert Wilders byl definitivně odsouzen za urážku Maročanů

Mluvit pravdu se dnes nevyplatí. A to obzvlášť v situaci, kdy v budoucích chalífátech jakkoli urazíte muslimy, byť nejde o urážku, ale jen zkonstatování skutečného stavu věci. K těmto budoucím chalífátům počítám téměř všechny země EU, které okatě nadržují muslimům a naopak postihují jakoukoli ostřejší kritiku islámu. Jak sami víte, tak k těmto zemím už můžeme počítat i ČR se silně proislámskou vládou i justicí, neboť i u nás máme v posledních dvou letech poměrně dost lidí, kteří byli odsouzeni za islamofobii.

Holandsko je ovšem již na mnohem vyšší úrovni islamizace, přičemž velký vliv má na justici země i fakt, že přímo v holandském parlamentu má zastoupení i islámská strana. To samozřejmě znamená, že zde zákon o rouhání, který kopíruje právo šaría, již nějakou dobu funguje. To ostatně – ne poprvé – poznal i jeden z největších odpůrců islamizace Evropy Geert Wilders.

Tady se dostaneme k jádru věci. Je Geert Wilders proti vstupu více Maročanů do Nizozemska, protože jsou “hnědí” nebo Arabové? Jde jen o to, že je rasista? Nebo je to proto, že si troufá upozornit na to, že maročtí muslimští vetřelci s sebou přinesli prudký nárůst kriminality, včetně teroristické činnosti džihádu? Je přípustné, aby Nizozemci chtěli chránit svou vlast před násilím džihádu a útlakem práva šaría? Nebo je to  “rasistické”, a proto je třeba kritiky s konečnou platností vyloučit a Nizozemsko musí jednoduše přijmout džihád, šaríu a islamizaci, protože postavit se jim by bylo “islamofobní”?

Geert Wilders byl usvědčen poté, co v roce 2014 na předvolebním shromáždění údajně urazil Maročany.  Nizozemský nejvyšší soud v úterý potvrdil odsouzení  Geerta Wilderse za kolektivní urážku Maročanů na předvolebním shromáždění v roce 2014.

Wilders byl odsouzen v roce 2016 a požadoval obnovení procesu s tím, že případ byl politicky motivovaný a že nález omezil jeho svobodu projevu. Soud v úterý rozhodl, že projev na shromáždění nebyl pokryt svobodou projevu.

“I politik se musí řídit základními zásadami právního státu a nesmí podněcovat k nesnášenlivosti,” řekl ve svém verdiktu soudce Nejvyššího soudu Vincent Van den Brink. “Tímto prohlášením urazil celou skupinu lidí, v tomto případě kvůli jejich původu,” dodal.

Wilders nedostal pokutu ani vězení. Proti rozhodnutí vrchního soudu se nelze odvolat.

Za co byl vlastně Wilders odsouzen?

Na předvolebním shromáždění v roce 2014 se Wilders zeptal příznivců, zda chtějí v Nizozemsku “méně” Maročanů.

“Méně! méně! Méně!” skandovali jeho příznivci. “O to se postaráme,” řekl Wilders davu.

V reakci na úterní rozsudek Wilders řekl, že se stal obětí politického “honu na čarodějnice”. “Chtějí mě umlčet, ale já nikdy nebudu zticha,” řekl.

A nakonec ještě zajímavost. Jak můžete vidět i na videu (v AJ) na těchto stránkách, tak v Holandsku je přesně opačný trend, než u nás či v některých dalších evropských zemích. Wilderse tam volí hlavně mladí, u nichž má tento politik, který chce vrátit Holandsko Holanďanům, větší podporu, než u starších lidí, volících politicky korektně socany a zelené…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Holandsko: Geert Wilders byl definitivně odsouzen za urážku Maročanů

  1. To jsou vskutku paradoxy, mlslimové si v Holandsku klidně mohou křičet, že chtějí méně Holanďanů, ale opačně to nelze, díky pokryteckým neomarxistickým politikům a soudcům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.