Maroko zřejmě vpouští ilegály na španělské území záměrně, včera jich přešly do Ceuty tisíce!! (videa)

Maroko zřejmě vpouští ilegály na španělské území záměrně, včera jich přešly do Ceuty tisíce!! (videa)

Včera jsem zveřejnila první včerejší video, na němž můžete vidět invazisty zejména ze subsaharské Afriky, jak se snaží dostat po moři do španělské enklávy Ceuta. Nicméně později se potvrdilo, že oněch 100 ilegálů je jen menší část toho, co včera dorazilo na španělské území, hovoří se až o 1500 Afričanech a to jak černoších, tak Arabech.

Takto vypadá skutečná invaze.

Přibližně 1500 marockých občanů (dnes už ovšem najdete pod odkazem až 5000!!) dospělých a nezletilých, včetně dvou rodin s dětmi, včera přešlo do Ceuty v časných ranních hodinách a za denního světla, nejprve přes námořní hraniční valy Benza a poté přes Tarajal, po moři. Alarmující je ovšem absolutní pasivita bezpečnostních sil Maroka, které podle španělské policie neudělaly nic, aby je zastavily.

Podle všech indicií se jedná o první varování, pokud se zpráva potvrdí,  pak by to znamenalo, že marocké orgány zrušily dohled nad pobřežím Tangeru a Dakhla, což by znamenalo masivní odjezd lodí plných nelegálních přistěhovalců do Španělska.

Nápor na Ceutu začal krátce po 2. hodině ráno v oblasti Benzu, na severním konci 8,2 kilometru dlouhého hraničního valu oddělujícího autonomní město od království Alaouitů. Asi sedmdesát mužů, žen a dětí vtrhlo do španělské vesnice nedaleko obce Beliones.

Zdroje z vládní delegace v Ceutě uvedly, že o nelegálních přechodech byla informována ministerstva vnitra a zahraničních věcí, která zase navázala kontakty s marockými orgány s cílem koordinovat reakci, která v současné době není známa.

Videa zveřejněná Maročany na jejich sociálních sítích ukazují to, co vypadalo jako masivní odchod subsaharských Afričanů na lodích z pláže Ashkar v Tangeru poté, co se marocké síly stáhly z oblasti. Tytéž zdroje trvají na tom, že se zdá, že je to reakce Maroka na krizi v diplomatických vztazích se Španělskem.

Španělské úřady přesně nevědí, kolik ilegálů skutečně dorazilo. Web abc.es opravuje titulek na asi 1 000, článek výše v odkazu dnes hlásí již 5000 a El Mundo hlásil ještě včera 1 000 (dnes ráno už 2700), včetně 300 dětí (ovšem všichni víme, kdo jsou většinou ty „děti“).

Jak jsem uvedla výše, dnes již španělské zdroje uvádí číslo 5 tisíc za celý včerejší den!!! Tedy invaze přes španělskou enklávu Ceuta může být nakonec zdaleka nejhorší i ve srovnání s Lampedusou nebo Kanárskými ostrovy. Na aktuální videa přechodů Marokánců i černochů přes nehlídané hranice s Marokem se můžete podívat níže. Sami vidíte, že hranice nejsou nijak střeženy:

V ulicích Ceuty bylo pěkně „živo“:

Dnes nad ránem poslali na hranice vojáky alespoň Španělé:

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Maroko zřejmě vpouští ilegály na španělské území záměrně, včera jich přešly do Ceuty tisíce!! (videa)

  1. Malá oprava: Melilla a Ceuta sú španielske exklávy, nie enklávy. Tieto pojmy sa často zamieňajú. Podobne tak Kaliningradská oblasť patrí k Rusku ako jeho exkláva, nie enkláva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout