Podívejte se, jak afričtí vetřelci přeplouvají z Maroka do španělské Ceuty (video)

Podívejte se, jak afričtí vetřelci přeplouvají z Maroka do španělské Ceuty (video)

Není to jen Lampedusa, Sicílie nebo Itálie vůbec či španělské Kanárské ostrovy, kam míří stávající invaze z Afriky. Stále častěji dochází i k pokusům dostat se do enkláv Ceuta a Mellila. Protože je toto španělské území odděleno od Maroka 6m vysokým plotem, našli si Afričané novou cestu – po moři.

Španělské úřady uvedly, že do španělské enklávy Ceuta ze sousedního Maroka v pondělí doplavalo asi 100 Afričanů, většina pomocí nafukovacích člunů.

„Ilegálové odpluli přes noc z pláží několik kilometrů jižně od Ceuty a byli zatčeni, když vstoupili na španělské území,“ řekl mluvčí španělské civilní gardy v Ceutě. Skupina se skládala převážně z mladých mužů, ale také několika dětí a žen, jak řekl agentuře AFP mluvčí prefektury Ceuta. Někteří používali nafukovací kruhy, zatímco jiní dorazili do španělské enklávy na nafukovacích člunech. „Příliv byl mělký a na některých místech bylo možné prakticky chodit,dodal mluvčí.

https://youtu.be/2DayJE3rHBA

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Podívejte se, jak afričtí vetřelci přeplouvají z Maroka do španělské Ceuty (video)

  1. A zrovna Španělská socialistická vláda s tím nic neudělá. Před pár lety používali obránci Ceuty alespoň gumové projektily, ale to jim pak na nátlak EU vláda zakázala, protože to vetřelce moc bolelo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *