Také Portugalsko se islamizuje, v Lisabonu měli poprvé muslimové pro modlitby celé náměstí (video)

Také Portugalsko se islamizuje, v Lisabonu měli poprvé muslimové pro modlitby celé náměstí (video)

V článcích, které se týkají islamizace Evropy, se nejčastěji věnuji zemím jako Německo, Itálie, Švédsko nebo Francie. Ale do jisté míry je islamizována větší část Evropy, přičemž vzrůstající počet muslimů je zpravidla patrný tím, že i jejich nároky rostou. Podobně, jako tomu bylo u muslimů z portugalského hlavního města, kde se na konci ramadánu vždy modlili víceméně v ústraní, nyní si však poprvé zabrali největší náměstí ve městě celé. Symbolické je, že náměstí je pojmenováno po hrdinovi, který pomohl dostat město v roce 1147 ze spárů Maurů, tedy muslimů, kteří téměř celý Pyrenejský poloostrov na dlouhou dobu obsadili.

V Lisabonu se stovky muslimských věřících shromáždily, aby oslavily Íd al-Fitr, muslimský svátek, kterým končí měsíc půstu na náměstí Martima Monize. Tento slavný portugalský voják, který se vyznačuje znovudobytím města od Maurů, se musí v hrobě obracet.

“V jiných letech jsme se modlili jen na jižní straně, vedle hotelu World, ale letos jsme obsadili celé náměstí,” říká Rana Taslim Uddin, šéf bangladéšské islámské komunity, která obřad organizuje.

Naznačují snad tímto mohamedáni v Portugalsku, že se hodlají vrátit před rok 1147 a město si vzít zpět?? Byla zde reconquista před téměř 900 lety pouze dočasnou?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Také Portugalsko se islamizuje, v Lisabonu měli poprvé muslimové pro modlitby celé náměstí (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.