Švédsko: 20 úmyslně založených požárů během jedné noci v jednom městě

Švédsko: 20 úmyslně založených požárů během jedné noci v jednom městě

Je již Švédsko ve stejné situaci jako Francie? V případě Francie na její tristní situaci, která je způsobena islamizací, upozorňuje stále více Francouzů, přičemž zdaleka už nejde jen o armádu a policii. O situaci ve Švédsku se ovšem mlčí, nicméně tato země je co do počtu obyvatel mnohem menší, než Francie, takže islamizace této severoevropské země může být o poznání rychlejší.

V neděli pozdě večer vypuklo v Eskilstuně několik požárů. Podle policie jednotlivé požáry měly být koordinovány tak, že byly založeny postupně, asi deset minut po sobě. 

Celkem v neděli večer a v noci na pondělí vypuklo asi 20 požárů.

Podle Laily Erikssonové, velící policistky, existuje podezření, že jedna z hlášených událostí představuje zastírací manévr. Policie byla odvolána na Torshäll, kde několik lidí nahlásilo, že vidělo ozbrojeného muže. Policie však trvá na tom, že existuje jen málo důkazů, že se tak skutečně stalo. Zřejmě šlo o to, odlákat policisty mimo oblast, kde byly později založeny požáry. Většinou hořela auta, ale  jeden  Molotovův koktejl byl vhozen i na budovu policejní stanice.

Tři lidé byli zatčeni kolem 2:00 pro podezření z pokusu o vandalismus. Policie se domnívá, že pachatelů může být více, protože během 10 minut vypuklo několik požárů. Tři zatčení jsou již policii známi. Trestní zařazení zadržených osob se může změnit na žhářství v závislosti na škodě, která nastala, a může být také klasifikováno jako sabotáž proti policii.

Policie v současné době pracuje na hypotéze, že požáry byly aktem pomsty poté, co byl minulý týden zadržen těžký zločinec.

Policie nyní zvyšuje svoji přítomnost v Eskilstuně. Motiv požárů se vyšetřuje, ale podle policie existuje podezření, že požáry jsou koordinovanou nespokojeností s tím, že policie je aktivní proti kriminálním gangům. Mimo jiné byly zadrženy klíčové osoby a došlo k velkým záchytům drog.

Policie v Eskilstuně nyní přijímá posily z dalších místních policejních oblastí ve východním policejním regionu a také z dalších policejních oblastí a z národního operačního oddělení policie, pokud to bude považováno za nezbytné.

„To, co se stalo v Eskilstuně, je vážné. Takové činy vytvářejí ve společnosti velkou nejistotu. Žhářství je útokem na právní stát a tím i na demokracii. Stojíme jednotně a v případě potřeby posilujeme místní přítomnost v Eskilstuně,“ říká Anders Thornberg, šéf národní policie.

K případu už jen dodávám, že za vším jsou samozřejmě muslimské gangy, jejichž činnost je všude v Evropě jako přes kopírák. Ve Švédsku dělají totéž, co ve Francii nebo Belgii, stejně silně islamizovaných zemích. A těm ostatním, méně islamizovaným, by měly být tyto země varovným mementem…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Švédsko: 20 úmyslně založených požárů během jedné noci v jednom městě

  1. Mlslimské gangy v podstatě odpovídají zhruba četě v jejich armádě, jež operuje na území cizího státu, který je ale klidně nechá vést jejich boj …..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *