Itálie: Další vzpoura afrických vetřelců, tentokrát kvůli údajně nekvalitnímu jídlu

Itálie: Další vzpoura afrických vetřelců, tentokrát kvůli údajně nekvalitnímu jídlu

V posledních dnech došlo hned ke dvěma vzpourám v ubytovacích zařízeních pro nelegální africké vetřelce. V jednom se vzbouřili černoši kvůli jídlu, ale i málo komfortnímu ubytování, ve druhém se pro změnu Arabové vzbouřili kvůli tomu, že očekávali lepší ubytování. Nutno dodat, že nápor invazistů je v posledních měsících už tak obrovský, že jsou ubytováváni kde se dá. Mnohdy jde o karanténní ubytování. Navíc, ne vždy mají volnou luxusní karanténní loď, která má také omezenou kapacitu…

Asi dvacet invazistů z Afriky, z nichž mnozí jsou pozitivní na Covid-19, uprchlo z ubytovny, která je hostí v Casteltermini v Agrigentu.

Chtějí odejít a nechutná jim jídlo, které jim servírují. Takže společně, asi třicet džihádistů, začalo skutečný protest. Navzdory násilí nebyla hlášena žádná zranění. Za touto vzpourou stojí afričtí vetřelci různých národností, hosté přijímacího centra Casteltermini.

Asi dvaceti vetřelcům, z nichž mnozí byli pozitivní na Covid-19, se podařilo ze zařízení utéct a pak se vrátili. Ale dvě těhotné ženy seděly na lavičce a zůstaly tam několik hodin. Obě říkaly, že chtějí spát venku. Vadila jim kvalita ubytování a zdůraznily, že jsou v Itálii kvůli příspěvku, který jim údajně slíbila italská vláda. Zde mají zřejmě na mysli dávky, v Africe by samozřejmě nedostaly nic. Těhotné pak připluly do Itálie právě proto, že moc dobře ví, že jejich dítě už bude Ital.

Na místo přijela městská policie Casteltermini, karabiniéři a státní policie a do oblasti se vydal i starosta Casteltermini, který kontaktoval prefekturu Agrigento. Nakonec bylo rozhodnuto o přemístění obou žen sanitkou do jiného zařízení v oblasti.

K další vzpouře  došlo v jiné ubytovně, kde byli ubytováni tuniští invazisté. Ti byli ubytováni v nouzové ubytovně na Lampeduse, odkud byli po vzpouře převezeni na luxusní karanténní loď.

Z této ubytovny byli vetřelci převezeni na luxusní loď Rapsody, kde by měli zůstat dva týdny. Pak se zřejmě vydají dál do Evropy… Náklady na jejich pobyt stojí asi 8 milionů eur měsíčně, což je hrazeno jak z italského rozpočtu, tak z fondů EU… Těchto lodí je několik a už od loňského jara, kdy se k tomuto účelu využívají, jsou často obsazeny, obzvlášť v poslední době…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Další vzpoura afrických vetřelců, tentokrát kvůli údajně nekvalitnímu jídlu

  1. To je na tom to nejhorší, že to není jen věc Italů, ale i dalších zemí EU včetně nás, jejichž bezpečnost Italská vláda ohrožuje .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout