V Dubaji zatkli 40 lidí za focení aktů; čeká je trest podle práva šaría? (video)

V Dubaji zatkli 40 lidí za focení aktů; čeká je trest podle práva šaría? (video)

Dubaj je sice k zahraničním turistkám poněkud benevolentnější  a nevyžaduje muslimské zahalování tak, jako například Írán nebo Saúdská Arábie, nicméně i tam je jakási mravnostní policie, dohlížející na dodržování práva šaría. Pro arabské puritány tak musel být hrozný šok, když zjistili, že se jim na veřejnosti předváděla skupina zcela nahých modelek. Jaký bude osud těchto dívek i jejich doprovodu? Budou tresty podle práva šaría?

Fotka skupiny západních žen, které pózují nahé v Dubaji, se stala virální. Podle islámského práva šaría SAE nyní hrozí asi 40 lidem vězení a pokuty.

Dopouštět se porušení  mravnostního zákona ve SAE například otevřeným líbáním, pitím alkoholu na ulici nebo tím, že se někdo objeví na veřejnosti nahý, znamená trest odnětí svobody až na šest měsíců a pokutu 5 000 dirhamů, tj. asi 32 500 Kč.

V sobotu bylo zaznamenáno, že asi tucet žen pózovalo nahých na hotelovém balkoně v městské přímořské oblasti. Zatímco dívky pózovaly, muž fotografoval skupinu.

Snímky se rozšířily na sociálních sítích a městská policie pak okamžitě jednala. Podle prohlášení policie je toto chování nepřijatelné a neodráží hodnoty a morálku společnosti SAE.

Podle zpráv BBC bylo zatčeno asi 40 lidí pro podezření z účasti na focení aktů na balkoně. Podezřelým nyní hrozí pokuta nebo vězení.

V poslední době je Dubaj útočištěm mladých Evropanů prchajících před tvrdými omezeními v Evropě. Emirát totiž nezavádí žádné drakonické restrikce, má  otevřené restaurace, taverny, noční kluby a nákupní centra. Navíc, jak známo, tak v některých evropských zemích (tak, jako u nás) se sice nesmí cestovat ani v rámci republiky, ale třeba právě do Dubaje si zaletět můžete…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “V Dubaji zatkli 40 lidí za focení aktů; čeká je trest podle práva šaría? (video)

  1. Paradoxné je,že emirátske zákony zakazujú cudzincom brániť vo vyznávaní viery a v krajine bez problémov a obáv o existenciu funguje okolo 50 kostolov, množstvo hinduistických a budhistických svätýň, dokonca aj jedna synagóga. /Porovnajte to so stále viac a viac dechristianizovanou Európou, kde denne zanikajú kostoly a často sa menia na mešity./ Spojené arabské emiráty patria teda medzi tie krajiny s islamom ako štátnym náboženstvom, ktoré sú voči cudzincom najtolerantnejšie. Inak s článkom súhlasím, za niektoré veci vrátane drog, homosexuality, šírenia pornografie, proselytizmu, cudzoložstva, urážky panovníka či konverzie od islamu tam podľa šaríe naozaj hrozia tvrdé tresty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout