Bill Gates chce stříkat stratosféru vápnem – pokusnou laboratoří má být Švédsko

Bill Gates chce stříkat stratosféru vápnem – pokusnou laboratoří má být Švédsko

Samozřejmě vše se má dít pod heslem globálního oteplování, přičemž tyto experimenty by opět odnesla podle volby lokality především Evropa.

Zakladatel Microsoftu a multimilionář Bill Gates chce vrstvu zemské atmosféry známou jako stratosféra naplnit vápnem. Miliony tun atomizované látky vytvoří mlhu, která tlumí a odráží sluneční záření. Myšlenka spočívá v tom, že zastaví globální oteplování, o němž se někteří domnívají, že je na cestě k blížící se klimatické katastrofě. Kritici tvrdí, že právě takové projekty by mohly skončit globální katastrofou.

První test s velkolepou technologií bude testován letos v létě a pokusným králíkem bude švédská Kiruna. Malé množství vápna spolu s měřicími přístroji bude odesláno balónem a rozloženo v nadmořské výšce asi 15 kilometrů.

Vědci pak budou studovat, jak částice interagují s atmosférou, a použijí shromážděná data k vytvoření počítačového programu, který, jak doufají, bude schopen předpovědět, jak experimenty ve velkém měřítku ovlivní počasí a klima.

Na základě předpovědí datového nástroje je pak myšlenka, že miliony tun vápna budou nastříkány do stratosféry, aby se ztlumilo sluneční záření, odráželo zpět světlo a teplo do vesmíru a tím ochlazovalo Zemi. Za projektem stojí výzkumníci z Harvardu, kteří jsou financováni mimo jiné klimaalarmistou  Billem Gatesem.

Inspirací pro projekt jsou studie o tom, jak se klima a počasí v souvislosti s velkými sopečnými erupcemi na místní úrovni změnily.

Projekt však sklidil tvrdou kritiku od jiných vědců, kteří varují, že tento typ zásahu do atmosféry může mít velmi vážné důsledky pro počasí a klima na Zemi, které nelze předvídat pomocí žádného počítačového programu. Riziko vzniku mnohem větších problémů – přinejhorším globální meteorologické katastrofy, která by měla mnohem horší důsledky, než údajné globální oteplování, je podle nich bezprostřední.

Jiní vědci se obávají, že by tato technologie mohla poškodit ozónovou vrstvu, což by znamenalo, že více karcinogenního a DNA ničícího ultrafialového záření by proniklo na zemský povrch.

Dokonce i teplé podvodní proudy, které regulují klima velkých částí planety, by mohly být velmi vážně ovlivněny. Panují také obavy, že i kdyby se klima v některých částech Země zlepšilo, mohlo by se pro jiné stát výrazně nepříznivým.

Kritika přichází nejen od klimatických realistů, ale také od mnoha klimatologů, kteří se domnívají, že projekt může být použit jako záminka pro nezavedení všech ostatních klimatických opatření. Stříkání atmosféry vápnem je jen cílením na příznaky, ne na příčiny, říkají.

Ti, kdo stojí za projektem a jejich ekonomický mecenáš Bill Gates, jsou však nadšení – myslí si, že našli řešení „klimatické krize“ a říkají, že vědí, co dělají. Jakmile bude vápno na místě, mlha vápenného prachu vytvoří mraky, které pokryjí oblast několika set kilometrů a účinně zakryjí slunce.

Gates tvrdí, že pokud se projekt neprovede, zvýší se průměrná teplota o několik stupňů. Nakonec, podle těchto Gatesových katastrofických předpovědí, se celá země stane neobyvatelnou pro lidi a většinu živočišných druhů.

Zvápenatění atmosféry není jediným rozsáhlým experimentem, na který se nyní Gates zaměřuje. Mezi další jeho návrhy patří vývoj plodin s vyšší reflexí a budování fasád, které mohou odrážet více slunečního světla. Předpokládá  také, že mraky budou více reflexní v případě injektáží soli. Mezi jeho nejšílenější klimatické návrhy patří výstavba obřích zrcadel, která by měla být umístěna ve vesmíru.

Jaký globální dopad bude mít tento Gatesův experiment? Jak dlouho dovolí svět tomuto sociopatovi, aby si s ním zahrával?

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Bill Gates chce stříkat stratosféru vápnem – pokusnou laboratoří má být Švédsko

  1. Když se zblázní obyčejný člověk, uškodí „jen“ svému okolí, když prdne v kouli bohatému vlivnému člověku, může to odnést spousta lidí i příroda. Ta arogance lidí jež chtějí stát nad vesmírem a poroučet větru a dešti se nikdy nevyplatila.

  2. Správně člověk i celé lidstvo je hovno v trávě. Magor rozměrů Gatěse je nebezpečný, stejně ty hovadiny zaplatí daňoví poplatníci. Toho přeschytrého vůbec nenapadne se uskrovnit, raději motivuje pavědce k úžasným vývodům, které měli v zadání jeho grantu. Časem bude roupama do lidí cpát roupy, na to vemte jeho vakcínu, promiňte, jed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout