Na Kanárských ostrovech nastěhovali lidem do jejich luxusních bytů africké vetřelce, majitelé do nich nesmí

Na Kanárských ostrovech nastěhovali lidem do jejich luxusních bytů africké vetřelce, majitelé do nich nesmí

Představte si, že si pořídíte tzv. „sdílené bydlení“ někde v exotice. To je třeba hotelový apartmán, který využíváte jen občas, přičemž v době vaší nepřítomnosti tam jezdí někdo jiný (vy ovšem víte kdo), kdo s vámi hotelové apartmá sdílí. Vše máte zaplacené do konce života, jste tak členem klubu sdíleného luxusního resortu, který je ve vaší nepřítomnosti udržován jen díky tomu, že platíte členské poplatky vy i další turisté, kteří si své členství platí tak, jako vy.

Image result for gran canaria puerto calma sharetime resort
luxusní resort, kam jeho majitelé nesmí

Platíte, ale nakonec dojde k tomu, že vás prostě do vašeho apartmá nepustí s tím, že je na ostrově údajně špatná situace ohledně infekce COVID-19. Pak ovšem zjistíte, že váš apartmán poskytli tlupě afrických vetřelců, kteří mají de facto váš sdílený majetek bez vašeho povolení okupovat. Za vaše peníze, neboť jste si apartmán společně s dalšími spoluvlastníky (či spoluvlastníkem) koupili a platíte si členství za údržbu celého resortu (bazén, restaurace, snack bar, běžná údržba budovy,…).

Tak přesně to se stalo na Kanárských ostrovech.

Vysoce kvalitní luxusní sdílený komplex na Gran Canarii je nyní bez souhlasu majitelů používán jako dočasné bydlení pro vetřelce přijíždějící na ostrov na lodích ze severní Afriky.

Image result for gran canaria puerto calma sharetime resort
ještě před rokem zde byli majitelé bytů, dnes jsou tam vetřelci z Afriky

Luxusní výstavba Puerto Calma s výhledem na malebný přístav poskytla své velmi luxusní exkluzivní apartmány Červenému kříži, aby tam mohl ubytovávat příchozí invazisty.

„Lidé spali na betonové podlaze na otevřeném parkovišti,“ říká Calvin Lucock, výkonný ředitel holiday clubu Canaries, který tento sdílený resort spravuje. „Měli štěstí, když dostali jeden rohlík denně a trochu vody. Místní společnosti a organizace se spojily, aby jim poskytly lékařskou péči a tři základní jídla denně, dokud vláda nenajde řešení.“

Image result for gran canaria puerto calma sharetime resort
luxusní apartmá s výhledem na oceán využívají afričtí vetřelci bez povolení majitelů

Podle webových stránek Inside Timeshare byla reakce mnoha členů – tedy skutečných majitelů – resortu Puerto Calma plná rozhořčení, že jejich letovisko je využíváno k tomuto účelu, navíc bez jejich povolení. „Resort jsme zaplatili, ale máme zakázáno ho využít sami, místo nás tam nastěhovali tyto lidi,“ stěžuje si jeden z členů na Facebooku v příspěvku zachycujícím pocity ostatních členů.

Image result for gran canaria puerto calma sharetime resort

Calvin, správce klubu, však trvá na tom, že rozhodnutí je také v zájmu klubu.

„Puerto Calma bylo uzavřeno už začátkem ledna a neočekává se jeho otevření,“ pokračuje Calvin. Členům, kteří nemohli přijet, dáme k dispozici jiný týden, i když v těchto týdnech musí platit klubový poplatek“.

Image result for gran canaria puerto calma sharetime resort
vlastníci resortu mají kompletní apartmá, včetně kuchyňky

„Dohoda mezi námi a Červeným křížem znamená, že jsme schopni přivést zpět 30 zaměstnanců resortu z dovolené, což zase znamená menší zátěž pro klubové finance v těchto těžkých časech. Příští rok by dokonce mohl snížit poplatky za údržbu.“ K tomu jen dodávám, že věřím, že ani příští rok majitele do resortu nepustí.

„Uprchlíci jsou bez COVID, čistí a uctiví. K dispozici je také plná záruka na stav nemovitosti. Dnes ráno jsem osobně zkontroloval deset pokojů, než vešli uklízeči a všechny byly neposkvrněné.“ Opět dodávám, že i kdyby tam byl sebevětší bordel, on sám to po pravdě neřekne, neboť je předem jasné, že mu někdo za poskytnutí cizího majetku, který má on sám jen spravovat, velmi dobře zaplatil…

Image result for gran canaria puerto calma sharetime resort
z okna obýváku je výhled i na přístav

Daniel Keating z Timeshare Consumer Association (TCA) dodává: „Mnoho členů Puerto Calma je naštvaných kvůli tomu, že klub rozdává něco, co patří jiným.

„Kromě toho existuje řada vlastníků, kteří mají pocit, že rozhodnutí klubu umisťovat nelegální vetřelce do jejich resortu je v proti jejich vlastním politickým názorům. Stěžují si, že podpora ilegálů, kteří obcházejí proces legální migrace, podnítí více lidí k nebezpečnému přeplouvání moře. Členové mají za to, že než do jejich resortu někoho ubytovali, měli o tom především informovat majitele.“

Image result for gran canaria puerto calma sharetime resort
majitelé resortu si mohou zajít i do restaurace, která nyní slouží Afričanům
Image result for gran canaria puerto calma sharetime resort

Podle posledních zpráv nejspíš majitelé svůj vlastní majetek nepoznají. Jak můžete vidět níže, tak nudící se vetřelci již patřičně „vyzdobili“ zdi budovy, jak vypadá interiér se lze jen dohadovat.

Vlevo a uprostřed: migranti „zdobí“ stěny v luxusním letovisku.  Vpravo: Šťastné tváře na balkóně
takto z nudy „zdobí“ vetřelci zdi budovy resortu

A zde se můžete podívat na video party, kterou si vetřelci v resortu uspořádali.

Tolik tedy ke kauze, kdy správce resortu nastěhoval skutečným majitelům do jejich dovolenkových apartmánů africké vetřelce. Vše bez předchozí dohody, či jakéhokoli upozornění, majitelé se o tom, že jim někdo bydlí v jejich bytech, dozvěděli až když už tam afričtí parazité byli nastěhovaní.

Nyní je jasné, že majitelé se do svých apartmánů hned tak nedostanou. Oni sami mají zákaz vstupu na ostrov, tento stav se pak bude zcela zřejmě záměrně prodlužovat. Myslím, že je zase o něco jasnější, proč muselo dojít k omezení cestování a proč třeba právě některé z Kanárských ostrovů jsou náhle pro turisty pasé.

Jak by se vám líbilo, kdyby někdo do vašeho domu bez vašeho vědomí nastěhoval africké vetřelce? Nebude se totéž časem dít po celé Evropě??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout