Nové policejní záběry z nepokojů v Malmö ukazují, že se policie mohamedánů bojí

Nové policejní záběry z nepokojů v Malmö ukazují, že se policie mohamedánů bojí

Možná si pamatujete na loňské nepokoje v Malmö, k nimž došlo poté, kdy v tomto islamizovaném městě spálili straničtí kolegové dánského protiislámského politika Paludana Korán. Následující den vytáhli místní mohamedáni do ulic, kde došlo k nepokojům. Nejprve byly k dispozici různé amatérské nahrávky z místa nepokojů, nyní je k dispozici i ucelené policejní video.

Video zachycuje davy muslimů zaplňujících islamizovanou čtvrť tohoto již dávno ne švédského města. Mohamedáni se snažili dostat policisty z oblasti útokem na policejní vozidla. Na policisty, kteří vyšli z aut ven, házeli dlažebními kostkami.

„Pomoc, prosím. Potřebujeme pomoc, hází na nás kameny. Brzy odjíždíme. Je delta 95 (pořádková policie) zde? Zeptej se, jestli jsou tu 95ky,“ křičí policista v autě.

„Musíme se pohnout,“ pokračuje policista, zatímco na ně mohamedání hází kameny.

Pak je vidět dav, jak spěchá k policejním dodávkám a kope do nich. Policejní hlídky zatarasily křižovatku Amiralsgatan-Scheelegatan, aby zabránily davu dostat se do centra Malmö. Záběry, které vypadají, že pocházejí z kamer civilní policie zevnitř davu, ukazují, jak několik muslimů rozbije semafory a dopravní značky. Pak začali stavět barikády na vjezdech do muslimské čtvrti – Rosengårdu.

očividně si policisté nedovolili proti mohamedánům zakročit

Okresní soud v Malmö 18. prosince oznámil rozsudky proti sedmi výtržníkům, kteří byli obviněni mimo jiné z vandalismu a násilných nepokojů. Navzdory jasným náznakům vlády, že útoky na policii povedou k přísnějším trestům, výtržníci vyvázli s mírnými tresty, jako je probační a mládežnická služba (něco na způsob několikaměsíčních převýchovných pracovních kurzů).

Tato policejní akce podobně, jako mnoho jiných v dalších zemích Evropy jen ukazuje na to, že se policisté bojí proti mohamedánům jakkoli zakročit ze strachu, že budou nařčeni z rasismu či islamofobie. Aby se nakonec zdálo, že se cosi řeší, zvolí několik z násilníků, které se podaří identifikovat (většina už nějaký ten záznam má) a těm pak soud uloží velmi směšné tresty.

Mohamedáni tak již dávno zjistili, že jsou takřka beztrestní, přičemž řady demotivovaných švédských policistů, jejichž kompetence jsou velmi silně omezeny, mezitím řídnou. Pak je jen otázka velmi krátkého času, než některá území přejdou plně pod právo šaría.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *