Při zátahu zatkli v Itálii 16 členů nigerijského drogového gangu

Při zátahu zatkli v Itálii 16 členů nigerijského drogového gangu

Hned v několika článcích jsem zde upozornila na nigerijskou mafii, která sužuje celou Evropu, nicméně asi největší problémy s ní pociťují v Itálii, která je nejblíž k Africe. Nigerijská mafie má pod palcem nejen obchod s drogami, ale také s prostitucí, přičemž na dovozu prostitutek a drogových dealerů z Afriky spolupracuje s neziskovkami.

Mobilní zásahový tým z Trenta ve spolupráci s týmy z Brescie, Verony a Vicenzy, zatkl 16 členů nigerijské drogové mafie, jako součást protidrogové operace na severu země. U zadržených členů gangu byly také provedeny domovní prohlídky. Operace byla koordinována Ústřední operační službou.

Také v regionu Emilia Romagna provádí mobilní tým řadu preventivních opatření proti zločineckým skupinám, složeným z albánských a marockých občanů, kteří se věnují mezinárodnímu obchodu s drogami v oblasti Modena a regionu Emilia Romagna.

Otázka ovšem je, jak dlouho budou zatčení dealeři drog zadrženi. Aby se problémy definitivně vyřešily, muselo by dojít také k zátahům na ty, kdo aktivně s nigerijskou mafií spolupracují, tedy na pašerácké neziskovky. Ty jsou však pod ochranou nejen současné italské vlády, ale také EU.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

2 thoughts on “Při zátahu zatkli v Itálii 16 členů nigerijského drogového gangu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout