Největším snem vídeňského útočníka bylo vyhodit se do vzduchu s výbušnou vestou

Největším snem vídeňského útočníka bylo vyhodit se do vzduchu s výbušnou vestou

Muslim, který byl neustále v kontaktu se stejně fanatickými soukmenovci z Rakouska i Německa, plánoval útok už velmi dlouho. A pravděpodobně měl od začátku v plánu zahynout při útoku, při němž s sebou vezme také větší počet bezvěrců. Zřejmě se už on sám nemohl dočkat, až se dostane do ráje k 72 pannám. Další zjištění ovšem ukazují, že kdykoli mohl útočit na jedno z nejzranitelnějších míst – na nemocnici, kde džihádista krátce pracoval.

Útočník údajně pracoval jako ochranka ve vídeňské nemocnici během prvního jarního lockdownu. Uvedl to blízký známý atentátníka, který je podezřelý ze spoluúčasti na teroristickém útoku. Podle poskytnutých informací byli atentátník a druhý podezřelý salafista, který je nyní ve vazbě jako možný komplic nebo důvěrník, na jaře zaměstnáni v nemocnici jako bezpečnostní pracovníci, přičemž pracovní poměr byl pravděpodobně uzavřen přímo s ostrahou společnosti a ne s majitelem nemocnice.

Jeho přátelé a známí si byli vědomi nálad pozdějšího vraha, který útoky dlouho plánoval. Mladý džihádista se musel na příkaz soudu účastnit schůzek Derad, sdružení specializujícího se na deradikalizaci. To logicky nezabralo, neboť fanatického muslima nelze deradikalizovat, i když zdánlivě se jako „napravený“ může jevit, neboť přetvářka – takíja – je zcela běžnou součástí džihádu. Muslim byl naopak stále fanatičtější.

To vše naznačují informace poskytnuté některými ze zatčených kompliců, kteří byli určeni jako možní důvěrníci nebo spolupachatelé. Dvacetiletý muslim kdysi řekl, „že jeho největším snem je vyhodit se do vzduchu, opásaný výbušnou vestou“, vypověděl den po útoku u výslechu muslim, který je podezřelý ze spoluúčasti. Kde a kdy to chtěl udělat mu neřekl. Sám komplic údajně neměl žádné informace k nadcházejícímu teroristickému útoku a neměl podezření, že by skutečně spáchal útok.

Další obviněný ve svém policejním výslechu uvedl, že se muž „zasazoval o prosazování práva šaría jako o nejvyšší právní základ“ a označil ústavní stát za „neschopný fungovat“. Mezi deseti muži ve vazbě, kteří jsou podezřelí, že byli zasvěceni do vražedných plánů, k nimž došlo ve Vídni, nebo že pomáhali při přípravě na útoky, jsou někteří, kteří po svém zatčení neskrývali své vlastní radikální názory.

„Islám je můj svět. Samozřejmě bych byl rád, kdyby se celý svět stal jedním velkým islámským státem, ale to je nyní nereálné a iluzorní,“ řekl 22letý mladík Vídeňskému státnímu úřadu pro ochranu ústavy a boj proti terorismu (LVT). Tento komplic útočníka hovořil ve prospěch šaríe. „Toto je právně závazné pravidlo, nepotřebujeme o něm diskutovat“, prohlásil. Další podezřelý uvedl, že by uvítal zavedení muslimských enkláv v Rakousku.

Podobné myšlení má samozřejmě většina muslimů. Nesmyslné úvahy o jakýchsi pofiderních programech deradikalizace imámů, samozřejmě jen ukazují, že ti, kdo podobné hlouposti vymýšlí, buď neví, co je islám, či jen chtějí ukonejšit stále ještě většinovou společnost. Nicméně jak je vidět, tak muslimové už uvažují o vlastních územích v islamizovaných evropských zemích.

Do budoucna ale jistě počítají se zavedením všesvětového práva šaría, ostatně to je hlavní cíl každého pravověrného muslima…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout