Německo pašuje tisíce ilegálů do Polska, kolik jich asi posílá k nám? (video)

Německo pašuje tisíce ilegálů do Polska, kolik jich asi posílá k nám? (video)

Německo je přeplněné a i přesto, že si vláda i nadále dováží další potenciální voliče, jiných se pokouší zbavit. Jde zřejmě zejména o iniciativu pohraniční stráže, protože na východě Německa není pro nadšené vítání taková atmosféra jako na západě země.

Proto v poslední době navrací koho můžou, což se nyní, tedy v době fotbalového šampionátu, kdy kontroly přiostřily, ještě zintenzivnilo.

Reportáž níže byla natočena ještě před šampionátem, nicméně i tak vypovídá o tom, že se již nějakou dobu Němci zbavují alespoň těch jedinců, o kterých ví, z jakého směru doputovali.

Reportáž je sice o Polsku, ale skutečně věříte tomu, že se to netýká i dalších sousedů? Věřit tomu, že jde jen o Polsko, by bylo přinejmenším naivní…

Švédský reportér se vydal na hranice spolu s polským opozičním politikem, aby situaci obhlédli.

Polská pohraniční stráž obviňuje německou policii z toho, že tajně vyhazuje ilegály na polskou stranu hranice mezi oběma zeměmi. Na sociálních sítích kolují fotografie migrantů, které se stále častěji objevují v polských městech.

Opozice v Polsku se obává, že země čelí migrační krizi a požaduje odpovědi od polských a německých úřadů. Novinář doprovázel polského poslance na hranice, aby se přesvědčil o problému.

Začátkem června zachytila bezpečnostní kamera v nákupním centru ve městě Osinów Dolny na hranicích s Německem policejní autobus vjíždějící na parkoviště. Na videu, které zveřejnil místní zpravodajský web Chojna24, je vidět, jak dva dospělí a tři děti vystupují z policejního vozidla.

Podle očitých svědků incidentu, které citoval zpravodajský web Chojna24, pak německý policejní autobus okamžitě odjel zpět do Německa.

Lidé, kteří zůstali na parkovišti, jsou podle německé federální policie afghánská rodina, která 6. června nelegálně vstoupila do Polska z Běloruska, aby požádala o azyl. Rodina byla umístěna do polského uprchlického zařízení, odkud však uprchla do Německa.

Když si incidentu všimla polská média, polská pohraniční stráž napsala na X příspěvek, v němž obvinila německou spolkovou policii z porušení nařízení Dublin III o zpětném přebírání žadatelů o azyl.

„Předání cizinců do Polska německou policií bylo porušením zásad spolupráce mezi oběma zeměmi. Německé úřady nemohou učinit takové rozhodnutí podle vlastního uvážení,“ píše polská pohraniční stráž.

Polský premiér Donald Tusk slíbil, že o nepřijatelném incidentu bude jednat s kancléřem Olafem Scholzem. V úterý vládní úřady na platformě X napsaly, že se německá vláda omlouvá za to, že spolková policie nedodržela postup.

Incident, který byl natočen v pátek, není podle Pawła Słowińského, vydavatele novin Chojna24, ničím ojedinělým.

„V poslední době jsme od našich čtenářů obdrželi několik signálů nejen o skupinách migrantů pohybujících se po ulicích, ale také o několika případech, kdy byla německá policejní auta spatřena, jak vjíždějí do Polska, opouštějí migranty a vracejí se zpět do Německa,“ řekl Słowiński rádiu Wnet.

Migranti z Blízkého východu jsou stále častěji k vidění také v polském městě Štětín.

Svědkem toho byl i švédský novinář, když doprovázel poslance parlamentu za stranu Právo a spravedlnost (PiS) Dariusze Mateckiho na kontrolní cestě podél hranic s Německem.

Dále popisuje, jak to na hranicích vypadalo:

Jedeme do města Gubin a přejíždíme most do německého města Guben. Okamžitě si všimnu řady policejních aut na německé straně řeky Odry. Není to neobvyklý pohled, protože Německo v říjnu zavedlo hraniční kontroly s Polskem a Českou republikou kvůli rostoucímu pašování lidí z těchto zemí.

Matecki jde a ptá se policie na vytlačování do Polska. Zavolají svým šéfům do Berlína a dostanou povolení odpovědět polskému poslanci.

„Policisté, se kterými jsem mluvil, potvrdili, že dochází k vytlačování z Německa do Polska. Lidé, kteří přes tento most přejdou, jsou často kontrolováni a ti, kteří nelegálně vstoupí do Německa, jsou přes tento most jednoduše posláni zpět do Polska,“ říká poslanec.

Dále navštívíme Pohraniční stráž v Krosnu Odrzańskie, která je zodpovědná za ochranu většiny polských hranic s Německem. Matecki chce vědět, zda vědí o případech německého vytlačování.

„Obdržel jsem informace o celkem 549 případech německého vytlačování od prvního ledna do 31. května, které se týkaly cizinců z různých zemí, z nichž 66 bylo ze Sýrie, 49 z Afghánistánu a 27 ze Somálska.

Uprchlický tábor je zde plný, 79 z 80 míst je obsazeno,“ řekl Matecki po setkání s velitelem pohraniční stráže v Krosnu Odrzańskie.

Upozornil také na to, že jde o situaci na jednom jediném přechodu, podobné to může být i jinde. Ptá se:

„Tak kde jsou ostatní ilegální migranti, kteří byli odmítnuti z Německa?“

K uvedenému lze jen dodat, že je zcela jistě Němci neposílají jen do Polska. Pokud navíc přichází odezva jen z této země, pak bude mnohem jednodušší odložit přebytečné obohacovače tam, kde proti tomu nikdo nic nenamítá.

Nebo jste snad zaznamenali, že by se o to, zda se totéž neděje i na našich hranicích, zajímal jakýkoli náš politik?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Německo pašuje tisíce ilegálů do Polska, kolik jich asi posílá k nám? (video)

  1. tak jako tak časem budou i zde ono jak se říká nelze zustat v EU a nepřijímat migranty a mohu jen dodat nejlepší Libtard je ten kterého zabil muslim 😉😊

  2. Vzhľadom na to,že Tuskovu vládu nemožno ani náhodou označiť za protimigračnú /tou ale nebola ani diktatúra teploša Kaczynského/ , by jej príval nových „pracovných síl“ nemal nijako vadiť… Považujem za pravdepodobnú postupnú legalizáciu „utečencov“ z Nemecka aj Bieloruska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *