Velká Británie: Kvůli vadné baterii e-skútru vyhořelo 7 domů

Velká Británie: Kvůli vadné baterii e-skútru vyhořelo 7 domů

Jistě také občas zaznamenáváte informace o požárech, které vznikají od elektrických kol, koloběžek či aut – či spíše od jejich baterií. Často v důsledku požáru dojde k rozsáhlým škodám, nicméně tento nedávný případ snad nemá mezi mnoha jinými obdoby.

Kvůli požáru elektrického skútru totiž vyhořelo hned sedm domů. Požár se tedy rozšířil velmi rychle a nepostihl pouze rodinu, které skútr patřil, ale o domov přišli i sousedé v blízkém okolí.

Elektrický skútr je údajně zodpovědný za plamenné peklo v Hampshire ve Spojeném království, které vedlo minulou středu večer ke zničení sedmi domů. Odborníci i hasiči varují před množícími se požáry způsobenými bateriemi elektrokol a koloběžek a upozorňují, že přístroje by se měly nabíjet pouze pod dohledem.

Ve středu večer kolem 21:40 hořela řada domů v Gasportu (Hampshire, Anglie): Podle hasičů požár pravděpodobně způsobila vadná baterie e-skútru. Plameny se šířily tak rychle, že uhořela téměř celá řada budov. Obyvatelé se včas dostali do bezpečí, z jednoho z domů muselo být evakuováno devět dospělých a čtyři děti.

I když nebyl nikdo zraněn, tito lidé spolu se svým šokovaným okolím museli přihlížet, jak vše, co měli, pohltily plameny.

„Všechno je prostě pryč,“ komentovala spálené ostatky zděšená obyvatelka, která musela v pyžamu uprchnout z jednoho z hořících domů.

Požár dostalo pod kontrolu deset hasičských vozů, točnový žebřík a speciální vozidla a také více než 60 hasičů. Řadu tvořilo celkem osm domů, z nichž pouze jeden přežil požár bez úhony. Zbývající domy jsou většinou zničené, u několika se již zřítily střechy.

„Toto je jen jeden z mnoha případů požárů způsobených bateriemi elektrokol a elektrokoloběžek, které jsou nyní k vidění po celé zemi,“ uvedla Lesley Rudd z organizace „Electrical Safety First.“

Jak uvádí Telegraph, počet požárů v Londýně způsobených explodujícími bateriemi elektrokol vzrostl v roce 2023 na 149 – což je nárůst o 71 procent ve srovnání s předchozím rokem.

Hasiči upozorňují, že elektrokola a elektrokoloběžky s lithium-iontovými bateriemi mohou rychle a bez varování vzplanout. „Hlavní nebezpečí vzniká, když jsou elektrokola a elektrokoloběžky ponechány nabité a bez dozoru v domácnostech nebo ve společných prostorách, jako jsou chodby a schodiště. 

Nabíjení lithiových baterií uvnitř zvyšuje riziko požáru, zvláště pokud k nabíjení dochází přes noc, když obyvatelé spí,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Hamphsire a Isle of Wight.

Vyzval majitele takových vozidel k opatrnosti: „Prosíme lidi, aby při nabíjení hlídali své elektrokoloběžky a elektrokola a dobře si rozmysleli, kam je uloží.

V ideálním případě by měly být skladovány venku. Pokud však musí být skladovány uvnitř, vyhněte se blokování únikových cest.“

Vypadá takto technologie budoucnosti?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

10 thoughts on “Velká Británie: Kvůli vadné baterii e-skútru vyhořelo 7 domů

 1. Neuveríte prečo hasiči hovoria o tom, že riziko je väčšie keď sa nabíja v noci. Oni totiž už vedia z tisícov prípadov a nielen batérií, že tieto nezvyčajné požiare vznikajú medzi 3.00 až 6.00 hod ráno. Nenabíjajte na 100% a budete v pohode.

  1. Bubo, ty tomu věříš? To je přece jedno, kdy se nabíjí, ne? El. proud je pořád stejný, ve dne i v noci. Záleží poue na nabíjecím zařízení. Když tam pustí více proudu, tak je zle.

   1. Vyzerá to tak, že v procese je niečo iné ako el.prúd zo zásuvky. Nie sú to iba požiare batérií, ale aj domov, nákupných stredísk, skládok odpadu, technologických celkov, elektrických, ale aj neelektrických autobusov, áut, lodí. No a potom aj aj lesov, polí, lúk, pastvín atď… Hasiči hovoria o tom, že hodne z týchto požiarov vzniká nad ránom.

  2. mezi 3 a 6 rano je nejvyssi napeti v siti. Pak prichazi ranni spicka, zapinaji se tovarny a napeti klesa.
   Je docela mozne, ze nabijecky jsou designovane „presne a usporne“ tzn. pokud ze site prijde vetsi napeti nez dle normy, (coz se bezne stava) pak dojde k problemu.

   Proste setreni na nespravnem miste. Snaha o vyzdimani posledniho desetniku za kazdou cenu. Stejnee se muzete ptat, proc lednicka ci vysavac po babicce stale funguji, ale moderni zarizeni umrou po 5-10 letech. Design vytvoreny na krev, nikoli proto aby vydrzel.

  3. Keby zhorela celá tá sionistická kolónia byv.kolonizátorov a genocídnikov, aj to by bolo v pohode! No horia iba kolobežky kozomrdov lebo to nevedia obslihovat pri nabíjaní, lebo sú vo väčšine iliterarní…

 2. To měl ten skútr na půdě ? Podle fotky to vypadá jak kdyby hořely jen střechy. Takhle mi to připadá jak kdyby někdo něco bastlil na půdě, chytil mu tam naskládanej bordel a kvůli pojišťovně to svedl na skutérka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *