Americké rakety zaútočily na pláž na Krymu

Americké rakety zaútočily na pláž na Krymu

Jakékoli záměrné útoky na civilní cíle ještě víc eskalují celý konflikt. Neděle jistě nebyla k útoku zvolena náhodně, muselo být jasné, že pláž bude plná lidí…

Rusko v neděli ohlásilo událost s masovými oběťmi v krymském přístavním městě Sevastopol a tvrdí, že za tím stojí americká raketa dlouhého doletu.

Ruské ministerstvo zdravotnictví včera uvedlo, že při sérii úderů z Ukrajiny, které zranily 124 lidí, včetně 27 dětí, bylo zabito pět lidí. Mezi mrtvými byly dvě děti, uvedlo ministerstvo.

Počet obětí se již mezitím zvýšil a během dneška může dále narůst.

Moskva to nazývá „teroristickým raketovým útokem“ na Sevastopol pěti taktickými raketami ATACMS dodanými USA, který byl proveden krátce po poledni místního času.

A co víc, Rusko tvrdí, že byly vybaveny kazetovými hlavicemi, což vytváří větší útočnou zónu.

Krymští představitelé uvedli, že v jednom případě raketa explodovala nad přeplněnou pláží a vypustila šrapnely na lidi, kteří tam odpočívali.

Samostatné prohlášení ruského ministerstva obrany (MO) přímo obvinilo Washington.

„Letové mise pro rakety ATACMS jsou programovány americkými specialisty na základě amerického satelitního průzkumu, což činí Washington primárně odpovědným za úmyslný raketový útok na civilisty v Sevastopolu,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany (MO).

Široce kolující krátké video ukazující okamžik, kdy projektil explodoval nad návštěvníky pláže v Sevastopolu…

„Odpovědnost za úmyslný raketový útok na civilisty v Sevastopolu proto nese především Washington, který tuto zbraň Ukrajině dodal, a také kyjevský režim, z jehož území byl úder zahájen,“ uvádí se v prohlášení ministerstva obrany.

V prohlášení bylo vysvětleno, že zatímco protivzdušná obrana byla schopna sestřelit čtyři z pěti přilétajících raket, boj změnil trajektorii kvůli pokusům o zachycení, což vedlo k „explozi hlavice ve vzduchu nad městem“.

Zdůraznila, že šlo o „teroristický útok na civilní infrastrukturu Sevastopolu takckými raketami ATACMS dodanými Spojenými státy, naloženými kazetovými hlavicemi„.

Video ukazuje z velké části opuštěnou pláž…

AFP píše o vznikajících neověřených záběrech, že „videa zveřejněná na sociálních sítích ukazují lidi utíkající z pláže, když se ozvaly výbuchy, a lidi v plavkách nesoucí nosítka.“

Ruská armáda varovala, že takové akce nezůstanou bez odezvy.

Bidenova administrativa se pravidelně snaží tvrdit, že zbraně dodané USA převedené na Ukrajinu lze použít pouze k útokům na vojenské cíle a jsou „obranné“ – a to i v případě přeshraničních útoků.

Opakovaně se však ukazuje, že to není pravda.

Rusko se pravděpodobně chystá zaútočit na několik míst po celé Ukrajině a pokusí se zaútočit na základny, na kterých se nachází zahraniční vojenské vybavení a sklady zbraní.

Tato událost je velkou eskalací a je pravděpodobné, že sám prezident Putin se k ní vyjádří ve svém prohlášení někdy během dneška.

Ukrajina se již potýká s celostátními postupnými výpadky proudu kvůli zesíleným náletům a útokům dronů, které se primárně zaměřují na energetickou infrastrukturu země.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Americké rakety zaútočily na pláž na Krymu

 1. Rusko nikdy nevyhrá žiadnu vojnu proti Ukrajine ani iným svojim nepriateľom, kým bude ten špinavý liberálny pacifistický zradca a otrok Židov Putin sedieť v Kremli! A kým ho nenahradí nejaký nový Stalin…

 2. putin ma bohuzial zviazane ruky pretoze impulzivne rozhodnutie by ho mohl ostat naozaj vela. rusko mysli na buducnost a ako sa na tuto situaciu budu pozera dejiny. a to je extremne dolezite. navyse musi davat pozor na svojich novych spojencov a neriskovat ich negativny pohlad na jeho akcie. to je v tejto brics-ovej dobe extremne dolezte. skratka rusko musi toho vela zozrat so zatatimi zubami teraz ale z dlhodobeho hladiska je to pre nich pozitivne ze neuskutocnia nejaku impulzivnu odvetnu akciu. crocus bol toho hlavnym dokazom ze rusi su na uzde a skratka rozum zatial vladne nad emociami a to je dobre. rusko, podobne ako cina, ma dlhu pamet takze tiet oveci nebudu nikdy zabudnute ani odpustene. to sa ntyka len ukrajiny ale aj usa, nemecka, anglicka ,francuzska..

 3. Jestliže NATO pokládá za legitimní útok na jasné civilní cíle, jako jsou lidé odpočívající na pláži u moře, a to jen proto, že jsou to Rusové (ale pokud by měli pravdu Ukrajinci, že Krym je jejich, jednalo by se vlastně o jejich vlastní lidi, kteří jen žijí pod okupační správou), pak stejně legitimní by byl útok na jakéhokoli občana USA jen na základě jeho občanství (a samozřejmě i na jakéhokoli jiného občana země NATO, podporující konflikt). Nebo si opravdu někdo myslí, že tenhle bumerang se nevrátí?
  Útoky na civilní obyvatele je největší ničemnost. Toto opravdu podporujeme?

 4. Zdravím vás vespolek.

  S názorem anonymního vlastence naprosto souhlasím.
  Tohle to jen potvrzuje:
  https://nase-pravda.net/2024-02-24-02/

  P.S.
  S Putinem a Ruskem je to, bohužel, ještě mnohem horší. V Rusku bují už i na vys. školách faš. ideologie, takže řeči o smyslu denacifikace na Ukrajině jsou jen kecy v kleci. Tomuto věnujte zvýšenou pozornost, to se nedozvíte na českých webech ani náhodou:
  https://nase-pravda.net/2024-06-01-04/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *