Útok na nádraží ve francouzském Lyonu: Muslim pobodal tři osoby, je údajně psychicky nemocný (video)

Útok na nádraží ve francouzském Lyonu: Muslim pobodal tři osoby, je údajně psychicky nemocný (video)

Včera došlo k dalšímu z mnoha útoků nožem, k nimž v posledních letech ve Francii dochází. Vlastně by v té souvislosti ani nebylo o čem psát, protože takových útoků je bezpočet – a pokud oběti přežijí, tak se o tom ani příliš nepíše.

Nicméně zde máme další z bezpočtu případů, kdy útočící muslim zamíří namísto do vězení na psychiatrii.

V sobotu 3. února došlo na vlakovém nádraží Gare de Lyon k útoku nožem. K incidentu došlo kolem osmé hodiny ranní.

Policie rychle zasáhla a jedna osoba byla zatčena.

Zatčen byl dvaatřicetiletý muž, sdělila  policejní prefektura, aniž by v této fázi mohla upřesnit motivy útočníka.

Nejméně tři lidé byli zraněni, z toho jeden vážně.

Pachatelem útoku, při němž byli na nádraží Gare de Lyon zraněni tři lidé, z nichž jeden je v ohrožení života, je Kassogue S.; je to 32letý Malijec, který legálně pobývá ve Francii. Po zatčení předložil policii italský řidičský průkaz.

Podle policejního prefekta Laurenta Nuñeze je tato osoba „legálně přítomna v Itálii od roku 2016 s dokladem vydaným v roce 2019, který je zcela platný,“ jak vyplývá z dokumentů, které má k dispozici.

Pachatel měl u sebe nůž a kladivo:

Podle policejního zdroje první zraněný utrpěl ránu na čelisti a zápěstí. Druhý, člen ochranky, byl pobodán, když se pokusil útočníka odzbrojit. Třetí oběť měla rány v břiše.

Malijský útočník na nádraží Gare de Lyon, Sagou Gouno Kassogue, svůj čin zřejmě předem promyslel. V prosinci na TikToku oznámil svým 48 000 sledujícím, že „Alláh ho za 3 měsíce přivítá ve svém ráji“:

Podezřelý ve francouzštině vysvětlil, že chtěl „zabíjet lidi“, aniž by zmínil náboženské motivy.

Během slyšení však kritizoval koloniální minulost Francie a její angažovanost v Mali, odkud pochází.

Vyšetřovatelé však nabádají k opatrnosti, protože vyšetřování teprve začalo. Na jeho účtu TikTok však byl od té doby objeven obsah potvrzující jeho islámský fanatismus.

A to „nejlepší“ na konec:

Vzhledem k jeho psychickému stavu byla zrušena policejní vazba na 32letého Malijce, který v sobotu na vlakovém nádraží Gare de Lyon provedl útok nožem, při němž byli zraněni tři lidé.

Útočníka proto v současné době ošetřuje psychiatrická ošetřovna policejního ředitelství.

Předpokládám, že psychiatrická zařízení v obohacovaných zemích již musí praskat ve švech…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Útok na nádraží ve francouzském Lyonu: Muslim pobodal tři osoby, je údajně psychicky nemocný (video)

  1. Keď som sa na teletexte ČT /jej program už dávno nesledujem, radšej s nostalgiou spomínam na socialistickú ČST/ dočítal,že onen moslim skončí na psychiatrii a jeho útok nemal nič spoločné s terorizmom /!/, vôbec ma to neprekvapilo…

  2. Musím Slovanku opraviť. Aj český a slovenský mainstream a bulvár napísal, že k útoku došlo na Lyonskej stanici /Gare de Lyon/ v Paríži /teda nie v Lyone/. Nechcem si ani predstaviť, ako to bude so zločinmi každého druhu /a nielen na predmestiach/ vyzerať počas olympiády /ak sa vôbec uskutoční/…

    1. Ano, Gare de Lyon je hlavni nadrazi v centru Parize. V centru Lyonu je hlavnim nadrazim Perrache. Nicméne, Slovanka odvadi mamuti praci, ze kterou si zaslouzi jenom podekovani. Nikdo neni vsevedouci. Ten podivny nazev parizského nadrazi uz spletl nejednoho cloveka. Francouzi jsou takovi. Ve vsem se musi byt originalni. Myslim, ze tak to je spravne. Uniformita a simplifikace je proces hloupnuti. Kdo jim podlehne, zhloupne.

  3. Je zajimave, ze vlady a neziskovky vitaly v Evrope inzenyry a doktory, ale misto toho se ukazuje, ze sem prisli pouze pacienti psychiatrickych klinik.

  4. Zeme „obohacené“ primitivnim odpadem z tretiho sveta jsou psychiatrickou „lécebnou“ pro vsechny. „Obohacovani“ je proces, ktery vede k zaniku bilé civilizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout