Německo: Dva muslimové – otec a syn – stanuli před soudem za 13 pokusů o vraždu

Německo: Dva muslimové – otec a syn – stanuli před soudem za 13 pokusů o vraždu

K dalšímu „obohacení“ širší komunity došlo v Německu před časem, kdy jistý muslim zapálil neprosperující rodinný obchod.

Vzhledem k rozsáhlé detonaci se lze jen dohadovat, do jaké míry šlo „pouze“ o pojišťovací podvod a do jaké byl čin zamýšlen i jako součást džihádu ze strany rodiny, která se nikdy do německé společnosti neintegrovala.

A odtrženě žili až tak dalece, že otec rodiny, který má po celém Německu nejméně 3 manželky, se nikdy nenaučil německy. Syn zřejmě umí německy jen díky tomu, že se v zemi již narodil a musel tedy absolvovat i povinnou školní docházku.

Otec a syn byli obvinění ze zranění 17 lidí, když úmyslně zapálili svůj špatně fungující módní podnik, aby mohli uplatnit nárok na pojistku. Nyní oba stanuli před soudem v Německu.

Oba jsou obviněni ze 13 pokusů o vraždu, těžkého ublížení na zdraví a žhářství.

Krajský soud v Cáchách si vyslechl, jak syn, 22letý Karsan K., letos v březnu nalil 13 litrů benzínu do obchodu s módou v Eschweileru a zapálil ho, což způsobilo hromadnou explozi, která si vyžádala desítky zraněných.

Jednalo se o řadový dům s obytnými byty nad dalšími komerčními prodejnami po obou stranách. Detonace zničila 28 nemovitostí, pět aut a zboží z 12 sousedních obchodů.

Bylo oznámeno, že výsledné inferno a poloměr výbuchu 50 metrů vedly k hospitalizaci čtyř lidí v kritickém stavu. Při výbuchu byla zraněna matka a její dvouměsíční dítě.

Hasiči se původně domnívali, že požár vznikl v důsledku výbuchu plynu, ale další vyšetřování vedlo k podezření z nekalé hry.

Podle státního zastupitelství způsobila exploze škody odhadované na 2,3 milionu eur a majitelé obchodu se snažili získat od svých pojišťoven 100 000 eur.

„Je pouhá náhoda, že v důsledku činu nebyly vážně zraněny žádné další osoby, a že ani nikdo nezemřel, zejména kvůli odletujícím částem budovy, skleněným nebo kovovým střepinám,“ stojí v obžalobě.

U soudu syn mlčel, nicméně jeho 56letý otec, známý jako Sherwan K., prohlásil svou nevinu a obvinil svého syna, že jedná sám.

Starší obžalovaný s pomocí tlumočníka usvědčil svého syna a trval na tom, že obchod pouze pronajal mladšímu obžalovanému a neměl od něj klíč. Tvrdil, že v žádném okamžiku před výbuchem v areálu nebyl.

„Nikdo ho neobviňuje z toho, že byl přítomen tomu, když byl zločin skutečně spáchán,“ řekl soudu otcův obhájce Rainer Dietz.

„Obžaloba tvrdí, že byl hlavou rodiny. Má autoritu. Nikdo nedělá nic proti jeho vůli nebo bez jeho příkazu. A z toho člověk vyvozuje, že on musel být hnací silou. Důkazy to neprokáží,“ dodal.

Soud se také zaměřil na složitý vztah mezi rozsáhlou islámskou rodinou. Má se za to, že otec je ženatý se třemi ženami po celém Německu. Místní média také informovala, že oba obžalovaní jsou drogově závislí.

Verdikt soudu se očekává 5. ledna.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Dva muslimové – otec a syn – stanuli před soudem za 13 pokusů o vraždu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout