Více než tisíc Afričanů zaútočilo na hranice španělské Ceuty (video)

Více než tisíc Afričanů zaútočilo na hranice španělské Ceuty (video)

Ve španělských exklávách na území severního Maroka jsou vystaveny vysoké ploty, které mají bránit proniknutí invaze do Evropy právě přes tato španělská území.

Čas od času se stane, že se dohodne početnější tlupa subsaharských Afričanů a na ploty zaútočí. V minulosti bývali často úspěšní, ale v současné době, kdy Španělsko platí marocké pohraničníky za střežení hranic sousedících se španělským územím, již tak úspěšní nebývají.

I to je důvod, proč nyní mnozí preferují cestu na Kanárské ostrovy, která je víceméně jistotou.

Marocké úřady v pátek zmařily pokus o překročení hranice do Ceuty poté, co se velká skupina migrantů pokusila překonat plot. Místní webová stránka Ceuta Actalidad s odvoláním na zdroj z Civilní gardy uvedla, že se Afričané rozdělili do malých skupin na místech poblíž pozemní hranice.

Španělská tisková agentura EFE citovala španělský policejní zdroj, podle kterého k pokusu došlo kolem 11. hodiny dopoledne, kdy se k plotu přiblížila skupina asi 700 lidí.

Migranti, většinou ze zemí subsaharské Afriky, pak zamířili jižním koridorem Trajal, kde se snažili dostat k dvojitému hraničnímu plotu, který je asi deset metrů vysoký. Poté zasáhly marocké bezpečnostní síly, které nejprve zabránily téměř 400 lidem v přechodu.

S pomocí vrtulníku se marockým bezpečnostním silám podařilo zadržet zbývajících 300 migrantů a zabránit jim v překročení plotu.

Později během dne místní zdroje v prefektuře Fnideq potvrdily, že přechod, který podle marocké strany provedlo více než 1 000 migrantů, byl zmařen.

Stejné zdroje zmiňují, že někteří ilegálové používali sečné zbraně (zřejmě mačety). Mezi nimi byli identifikováni podněcovatelé, kteří budou postaveni před soud.

Včerejší pokus o proniknutí do Evropy touto cestou byl třetí během tří týdnů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Více než tisíc Afričanů zaútočilo na hranice španělské Ceuty (video)

    1. Ty vzdy budes iba kozojeb a pedofil, odpad spolocnosti. Nic neni vase ty spina! Pojeb si svojo mohameda a jebat tvojho pojebaneho alaha. alah je hnoj, kokot, pojebanec ako ty. alah je kokot! alah je kokot! alah je kokot!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout