Také na amsterodamském letišti Schiphol se začíná s digitální pasovou kontrolou a rozpoznáváním obličejů

Také na amsterodamském letišti Schiphol se začíná s digitální pasovou kontrolou a rozpoznáváním obličejů

Další z pokusných zemí, kde již nebude zapotřebí používat papírový pas, je Holandsko. Identifikace by měla být provedena na základě digitálních dokladů a zejména biometrických údajů, včetně skenu obličeje.

Od tohoto týdne mohou cestující mezi Nizozemskem a Kanadou před odletem projít digitální pasovou kontrolou. Na letišti Schiphol byl zahájen pokus, ve kterém by rozpoznávání obličejů mělo ukončit fronty u pasové kontroly.

„Bože, bývalá konspirační teorie,“ odpovídá odborník na letectví a kosmonautiku Coen Vermeeren.

Tento projekt velmi připomíná projekt Světového ekonomického fóra Známá digitální identita cestovatele. Nizozemsko a Kanada spolupracovaly s WEF na takzvaném Známém cestovatelském digitálním ID, digitálním cestovním pasu.

Jedná se o partnerství mezi WEF, nizozemskou vládou, kanadskou vládou, Air Canada, KLM a řadou letišť, včetně Schipholu.

Zpět k letišti Schiphol. Podle právníka Vincenta Böhra z Privacy First podceňujeme rizika, která s tím souvisí. „Od cestujících v letecké dopravě se za poslední roky shromažďuje stále více dat,“ řekl v rozhlasovém pořadu This is the Day.

„Jedná se o stále citlivější údaje: skeny obličeje, otisky prstů, podpisy a dokonce i vaše rodné číslo se předem načítají z čipu vašeho pasu. A tak to jde dál a dál, kde to končí?“ ptá se Böhre.

Nebezpečí podle něj spočívá v tom, že jakmile jsou data v databázi, může se s nimi stát cokoli. Například již není obtížné sledovat lidi v reálném čase pomocí bezpečnostních kamer.

„Posouváme se více a více směrem ke společnosti dohledu, měli bychom to chtít? Historie ukazuje, že tyto typy systémů jsou v průběhu času vždy používány a zneužívány k jiným účelům.“

Tolik zpráva z Holandska, které je jednou z pokusných zemí globalistické agendy i v mnoha jiných ohledech.

Lze předpokládat, že do budoucna bude podobné prokazování totožnosti běžné i v jiných případech než při cestování. Uložené údaje samozřejmě umožní sledování každého jedince v reálném čase.

A to obzvlášť v chytrých a 15minutových městech, která mají být protkána šmírovacími prostředky…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Také na amsterodamském letišti Schiphol se začíná s digitální pasovou kontrolou a rozpoznáváním obličejů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout