O Muskovy mozkové implantáty Neuralink mají zájem již tisíce pokusných subjektů

O Muskovy mozkové implantáty Neuralink mají zájem již tisíce pokusných subjektů

Operace mozku je riskantní. Implantace čipů s technologií AI do mozku není jiná. Přesto už jsou tisíce lidí, kteří se nabízejí jako pokusní králíci pro Neuralink Elona Muska. Co by se asi mohlo pokazit, když už více než 1500 laboratorních zvířat přišlo o život?

Nechali byste si do mozku implantovat AI mikročip, který by potenciálně „opravil“ omezení, jako je slepota nebo paralýza?  Podle zprávy již tisíce lidí po celém světě projevily zájem o zavedení takového implantátu společností Neuralink Elona Muska. 

Prvních jedenáct lidí by mělo podstoupit operaci příští rok.

Technologie, která byla zatím testována pouze na prasatech a opicích, získala schválení od americké FDA jen před pár měsíci. 

Nyní je čas pustit se do práce a nechat odstranit část lebek prvních lidí, aby bylo možné tyto implantáty zavést a otestovat jejich funkčnost na lidech. Pokud se celá věc osvědčí, očekává se, že do roku 2030 takové implantáty dostane více než 22 000 lidí.

Problém je, že pokusy na zvířatech s mozkovými implantáty už stály životy kolem 1500 zvířat. A tak je tomu od roku 2018, kdy začaly odpovídající testy. 

Podle zpráv trpěly testované opice těžkým mozkovým krvácením, křečemi a nekontrolovatelným chováním. To vyvolává otázku, jak budou lidská morčata reagovat na tyto implantáty.

Neurologické problémy jsou spojeny s vysokou mírou utrpení, takže není divu, že se někteří lidé chytají jakéhokoli stébla v naději na vyléčení. Jsou ale lidé připraveni na to, že by léčba mohla způsobit další škody?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

6 thoughts on “O Muskovy mozkové implantáty Neuralink mají zájem již tisíce pokusných subjektů

  1. JA necham vse na prirozenem a vsem na svete dane prirode. Az chcipnu tak chcipnu a o zadne implantaty doktory, injuekce a dalsi hovadinky nemam a nikdy nebudu mit zajem. Zadne zvire nikdy nevi kdyz s eprobudi zda dozije vecera a tak to na byt. Ziju kazdy den a az priroda da tak odejdu. Jedine o co maji tyhle lidi strach je smrt ale neni lepsi se prestat bat smrti a brat ji jako prirozeny dej prirody??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout