Generální ředitel BIS: CBDC bude srdcem budoucího finančního systému a musí být propojeno s digitálním ID

Generální ředitel BIS: CBDC bude srdcem budoucího finančního systému a musí být propojeno s digitálním ID

Vzhledem k tomu, že všechny země pod kuratelou totalitní EU čeká již brzy zavádění digitální identity, je dobré si připomenout, k čemu má tento nástroj moci v digitální diktatuře sloužit.

Jak zde již bylo mnohokrát zmíněno, tak globalisté a jejich loutky se nikdy svými plány netají. Stačí sledovat jejich slova a časem zjistíte, že se naplňují.

Většina lidí považuje digitální diktaturu ve stylu jakéhosi neofeudalismu, za pouhou konspirační teorii. Ale ve skutečnosti se jedná o fakt, o něco, co je již velmi dlouho plánováno a v současné době probíhá závěrečná realizace těchto plánů.

Velmi důležitým úkolem digitálního ID EU bude také propojení s CBDC – tedy digitální měnou centrální banky.

V bezhotovostním světě, do kterého již postupně směřujeme, půjde o ideální nástroj ovládání mas. Jedinou cestou ven je vytváření od systému odtržených komunit, což však není tak jednoduché, jak si možná povíme v některém dalším článku.

Protože globalistům nic nebrání v tom, aby ve svých snahách pokročili o další stupínek, je doba, kdy se ID naváže na CBDC, za rohem.

A to potvrzuje i generální ředitel „banky všech bank“ – BIS.

„Digitální měna centrální banky (CBDC) bude jádrem budoucího finančního systému,“ říká Agustin Carstens, generální ředitel Banky pro mezinárodní platby (BIS).

Takzvaná banka centrálních bank je přesvědčena, že CBDC bude hrát ústřední roli ve finančním systému budoucnosti.

Carstens  ve svém včerejším projevu na konferenci BIS „Zabezpečení budoucího měnového systému: kybernetická bezpečnost pro digitální měny centrální banky“ řekl:

„Finanční systém čelí velkým změnám. Centrální banky vědí, že nesou odpovědnost nejen držet krok s digitálním věkem, ale také vést inovace, aby zajistily, že budou sloužit veřejnému blahu.“

 

CBDC hrají v tomto úsilí ústřední roli. Ať už velkoobchod – jako druh digitální rezervy centrální banky – nebo maloobchod – jako digitální bankovky – je, alespoň pro mě, stále jasnější, že tyto nové formy peněz jsou jádrem budoucího finančního systému.

Agustin Carstens, BIS, listopad 2023

Generální ředitel BIS také zdůraznil význam kybernetické bezpečnosti v digitální budoucnosti, kde by generativní umělá inteligence a kvantové výpočty mohly představovat velké výzvy.

„Technologické inovace také otevírají nové příležitosti pro trestnou činnost bezohledných aktérů. Jedním z faktorů – nepochybně jedním z mnoha – jsou narušení bezpečnosti na vysoké úrovni, která podkopala důvěru v kryptoměny jako užitečné finanční nástroje,“ řekl Carstens.

„Pro CBDC jsou plánovány mnohem vyšší a kroky, které podnikneme k řešení těchto rizik, proto musí být mnohem, mnohem větší.“

K otázce ochrany údajů bankéř uvedl, že „udržování přiměřené úrovně ochrany údajů bude klíčové pro zajištění veřejného přijetí maloobchodních CBDC.“

Všichni bankéři souhlasí s tím, že CBDC nemohou být tak soukromé jako hotovost a transakce CBDC nebudou zcela anonymní.

Je to proto, že uživatelé nemohou provádět transakce s CBDC bez digitální identity.

To říká výroční zpráva o hospodaření BIS 2021:

Identifikace na určité úrovni je proto ústředním prvkem návrhu CBDC. To vyžaduje CBDC, který je založen na účtu a nakonec je propojen s digitální identitou.

Banka pro mezinárodní platby, výroční zpráva o hospodaření za rok 2021

Nejslibnějším způsobem, jak poskytnout peníze centrální banky v digitální éře, je účet CBDC založený na digitálním ID s účastí veřejného sektoru.

Banka pro mezinárodní platby, výroční ekonomická zpráva, 2021.

Přestože je Carstens přesvědčen, že CBDC budou ústředním bodem budoucího finančního systému, loni v září si posteskl, že „téměř 80 procent centrálních bank buď nemá pravomoc vydávat digitální měnu podle svých stávajících zákonů nebo je právní rámec nejasný.“

Navzdory právním problémům šéf BIS řekl, že lidé chtějí programovatelnou měnu centrální banky:

Uživatelé stále více požadují nové formy peněz. Lidé chtějí, aby jejich peníze byly digitální a programovatelné. Chtějí mít možnost rychle, levně a bezpečně převést peníze i přes hranice.

Agustin Carstens, BIS, září 2023

Programovatelnost znamená, že banky a vlády mohou naprogramovat CBDC tak, aby omezovaly vaše nákupy, nastavovaly data vypršení platnosti a určovaly, kde a za co lze provádět transakce.

Eswar Prasad, profesor na Cornell University, to vysvětlil na výročním setkání nových šampionů Světového ekonomického fóra (WEF), které se konalo v Davosu v červnu:

„Když se zamyslíte nad výhodami digitálních peněz, existují obrovské potenciální zisky,“ řekl Prasad a dodal: „Nejde jen o digitální formy digitálních peněz; můžete mít programovatelné jednotky peněz centrální banky s datem expirace.

„Mohli byste mít potenciálně lepší – nebo někteří by řekli, temnější – svět, ve kterém vláda rozhodne, že jednotky peněz centrální banky lze použít k nákupu určitých věcí, ale ne k nákupu jiných věcí, které považuje za méně žádoucí, jako je munice nebo drogy nebo pornografie nebo něco podobného.

Konference BIS „Zabezpečení budoucího měnového systému: kybernetická bezpečnost digitálních měn centrálních bank“ se koná 8. a 9. listopadu ve švýcarské Basileji.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Generální ředitel BIS: CBDC bude srdcem budoucího finančního systému a musí být propojeno s digitálním ID

  1. Tak to by se jim hodně líbilo, kdyby nadále ovládali finance světa pomocí jedniček a nul na počítačích. Ušetřili by i ten papír a barvičky na tisk peněz. Což je ale nejdůležitější pomocí digitální identity by mohli ovládat finanční příjem i výdaje každého jednotlivce na celé Zemi. Sen všech lumpů, podvodníků a zločinců.

  2. Už jsem se lekl, že ředitel BIS je Koudelka 🙂 Ostatně, ten náš šprt Koudelka z naší BIS bude všemi deseti hlasovat pro. A bude ještě aktivnější než papež, protože bude označovat bezpečnostním rizikem každého, kdo bude mít na tuhle kazajku opačný názor. Koudelka to dá 🙂 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout