Masové demonstrace ve Španělsku pokračují, tentokrát vyšly do ulic miliony lidí (videa)

Masové demonstrace ve Španělsku pokračují, tentokrát vyšly do ulic miliony lidí (videa)

Miliony lidí po celé zemi protestovaly proti vládě, která chce propustit katalánské separatistické vůdce.

Pro ty, kdo nechápou spojení mezi socanskou vládou a separatisty, přináším vysvětlení.

V jejich případě jde především o souznění ideologické. Obě skupiny mají v podstatě tutéž úlohu: zasloužit se o rychlou výměnu obyvatel.

Separatisté v Katalánsku totiž již před lety uzavřeli pakt s muslimy, které velmi podporují, což znamená i vyplácení štědrých dotací na různé mešity a islámské organizace, včetně těch radikálních.

Separatisté jsou tedy logicky i vítači, muslimy považují za voličstvo, které jim umožní převzít moc, aniž by si uvědomovali, že dřív či později je muslimové na tak malém území přečíslí a Katalánsko si po staletích opět převezmou.

Muslimové tedy samozřejmě plně podporují katalánský separatismus, neboť jsou si vědomi toho, že v případě, že by se Kataláncům skutečně podařilo od Španělska odtrhnout, zřejmě by šlo o první území, které by se v rámci západoevropských území stalo oficiálně chalífátem.

Španělští vlastenci tak celkem logicky katalánský separatismus nepodporují, protože si uvědomují, co by velmi rychlá islamizace Katalánska nakonec znamenala pro celé Španělsko.

Ve vítací politice si samozřejmě separatisté plně souzní s vládou, což je zřejmý důvod vstřícnosti Sáncheze.

Více lidí do ulic dostal zřejmě i pokus o atentát na jednoho ze zakladatelů protimigrační strany Vox, která je i silně protiislámská – a tedy i proti separatistům.

Několik dní poté, co byl v Madridu střelen do obličeje bývalý španělský politik Alejo Vidal-Quadras, vypukly ve 42 španělských městech velké protesty a do ulic vyšlo nespočet Španělů.

Některé zdroje hovoří o tom, že v ulicích Madridu bylo dokonce více než milion protestujících.

Další demonstranti se objevili i v jiných městech po celém Španělsku.

Demonstranti jsou naštvaní kvůli dohodě, kterou premiér Sánchez uzavřel s vůdcem katalánské strany Carlesem Puigdemontem. V této dohodě se uvádí, že udělí amnestii Kataláncům, kteří chtěli v roce 2017 nezákonně vyhlásit nezávislost.

Santiago Abascal, vůdce strany Vox, slíbil, že sníží daně z příjmu, omezí veřejné výdaje, vypořádá se s korupcí, deportuje ilegální imigranty, zavře radikální mešity a ukončí ve Španělsku tvrdě prosazovanou politiku woke agendy a změny klimatu.

Strana si ve volbách vedla lépe, než se očekávalo.

V Madridu Abascal přednesl projev. Alberto Núñez Feijoo z Lidové strany v hlavním městě řekl: „Nezastavíme se, dokud nebudou nové volby!“

Podle oficiálních údajů, které bývají v drtivé většině případů silně podsazeny, mělo být v Madridu 800 000 lidí, ale pořadatelé hovoří o více než milionu.

Na to, že byly demonstrace po celé zemi, takže každý demonstroval v blízkosti vlastního bydliště, šlo o obrovský úspěch pořadatelů.

Zde jsou záběry pro změnu z přeplněné Barcelony:

Španělsko nebylo  o víkendu jedinou zemí, kde se protestovalo. Také v Paříži vyšli do ulic odpůrci EU a její politiky. Zde volají: „Ursulo von der Leyenová, drž hubu a vypadni!“

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Masové demonstrace ve Španělsku pokračují, tentokrát vyšly do ulic miliony lidí (videa)

  1. Ja by som čakal, že s kalifátom začnú niekde bližšie ku Afrike, ale očividne oni si vybrali jednu z tých najlukratívnejších zón celej Európy kde chodia na dovolenky alebo aj bývajú veľmi bohatý ľudia. Je to teda náhoda alebo umýsel?

  2. Kto tvrdí,že katalánski bruselofili, fašisti a separatisti majú právo na vlastný štát, zaslúži si smrť. Schvaľujem aj protesty vlastencov proti ich zvráteným a neopodstatneným snahám odtrhnúť sa od jednotného Španielska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout