Největší větrná farma v Evropě čelí bankrotu

Největší větrná farma v Evropě čelí bankrotu

Větrná energie je nejen velmi neekologická, ale také nespolehlivá. Přesto jsou však tato monstra v rámci Green dealu prosazována po celé Evropě, dokonce i u nás již větrná lobby zaťala drápky.

Větrníky, díky nimž jsou káceny stamiliony stromů a likvidovány celé populace ptactva i hmyzu, jsou natolik neefektivní, že již nejedna větrná farma dospěla k bankrotu.

Nyní přichází řada i na největší větrnou elektrárnu ve Švédsku.

Větrná farma Markbygden v Norrbottenu v severním Švédsku je s více než 500 větrnými turbínami největší svého druhu v Evropě.

O této elektrárně jste si v minulosti mohli přečíst víc zde. Větrná farma se nachází na území, kde bývaly husté lesy s nedotčenou přírodou, které nakonec padly všanc Bruselem prosazovanému klimatickému náboženství.

Právě fakt, že byly tyto lesy zničeny jen proto, aby zde mohla stát největší větrná elektrárna v Evropě, ukazuje, že ekologie je tím posledním oč v případě klimatické agendy ve skutečnosti jde.

Nyní již švédská větrná farma Markbygden čelí bankrotu.

Severní Švédsko má 2. nejnižší ceny elektřiny v Evropě, přesto je farma silně ztrátová.

Jak je to možné?

Rozdíl v tom, že větrná farma musí nakupovat elektřinu na spotovém trhu, když vítr neposkytuje dostatek energie.

Jinými slovy, větrná elektrárna je povinna hradit náklady na svou vlastní nestálost. A samozřejmě, když je větrné energie málo, ceny na spotovém trhu rostou.

Prognóza pro rok 2023 je taková, že výdaje výrazně převyšují příjmy. Očekává se obrat 40 milionů eur se ztrátou 52 milionů eur.

To zdůrazňuje bezcennost větrné energie, protože když je větru hodně, hodnota produktu je nízká.

Lze předpokládat, že bez ohromných dotací, které stále EU poskytuje na tzv. „obnovitelné energie,“ by již nejen tato švédská elektrárna dávno zbankrotovala…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 25 Průměrně: 5]

One thought on “Největší větrná farma v Evropě čelí bankrotu

  1. Aj v mojom bydlisku s necelými 2 000 obyvateľmi sa nedávno objavil billboard s reklamou vychvaľujúcou do neba veternú energiu … dúfam,že EÚ sa čoskoro vďaka moslimským nepokojom zrúti , zmení sa na Somálsko č. 2 a všade propagované monštrá nikdy na Slovensku nevzniknú.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout