Australská banka propouští zaměstnance i zákazníky za porušení politicky korektní politiky

Australská banka propouští zaměstnance i zákazníky za porušení politicky korektní politiky

Nesouhlasíte s LGBTQ propagandou či klimatickou agendou a netajíte se tím na sociálních sítích? Pak se vám kdykoli může stát, že se pro banku stanete „persona non grata.“

Velmi známý je případ Nigela Farage, otce Brexitu, kterému byl nedávno zrušen účet u aktivistické banky právě za jeho názory.

Stále více bank po celém světě se pouští do politiky, namísto toho, aby se věnovaly spravování financí svých klientů. Mnohde již neplatí „náš zákazník náš pán.“

Nyní již tímto „pánem“ dávno není zákazník, ale investiční giganti, kterým  díky vlastnickému podílu většina bank, ale i různých dalších firem, dávno patří.

Každá banka chce získávat body ESG a zalíbit se páníčkům z BlackRocku či Vanguardu. U nás se snaží získat jejich přízeň většinou tím, že propagují vylhanou klimatickou agendu.

Nedávno se objevila v masmédiích informace o tom, že se skupina českých aktivistických firem rozhodla, že bude společně propagovat klimatickou agendu a uhlíkovou neutralitu.

Tato skupina se zřejmě bude rozrůstat a aktivismus pravděpodobně dřív či později přejde i do kádrování jejich zaměstnanců a později také zákazníků. To vše ve jménu zisku bodů ESG.

A pak to může dojít tak daleko jako třeba v Austrálii, kde jsou ideologicky závadní zákazníci aktivistickou bankou vypoklonkováni.

Stejně jako mnoho velkých mezinárodních bank je i National Australia Bank (NAB) plně na cestě radikálně levicové ideologie antidiskriminace a diverzity.

Čtvrtá největší australská banka si stanovila nová kritéria, která říkají, že se zavázala k absolutní rovnosti. Každému, kdo jako zákazník poruší nebo odmítne standardy, hrozí výpověď.

Kádrování občanů na základě jejich názorů nabírá na obrátkách po celém světě. Nejen politici, ale i firmy si osobují právo trestat své zákazníky za údajné pochybení. Základem jsou samozřejmě svévolné standardy woke a klimatického náboženství.

Pojmy „inkluze“ a „rozmanitost“ se v pokynech používají neustále. Práce v NAÚ má být rájem vzájemného uznávání a tolerance ke všemu a všem, samozřejmě zejména ke všem možným sexuálním identitám, které je třeba nadšeně „přivítat.“

Kromě toho se banka oslavovala jako „hrdý signatář“ dokumentu OSN o emancipaci žen.

V roce 2020 byla zavedena přísná politika pro všechny zaměstnance. I v tomto případě byla prvořadá ochrana před diskriminací. Dlouhý seznam téměř znemožňuje vést spolu osobní rozhovor, aniž byste riskovali nějaké „diskriminační“ prohlášení.

Každé slovo, pohled nebo gesto může být důvodem k pokárání či dokonce vyhazovu.

Vzhledem k tomu, že dnes stačí, když se někdo cítí „diskriminován,“ vždy existuje nebezpečí, že vás očerní někdo, kdo vám není nakloněn.

Existuje k tomu celá řada dalších dokumentů a předpisů, takže se člověk diví, jak je zde ještě možné normálně pracovat, když každé slovo musí být neustále velmi dobře zvažováno, než je vysloveno.

Na sociálních sítích s odvoláním na anonymní interní tipy od zaměstnanců je uvedeno, že zásady NAÚ také stanoví, že banka může zákazníkům zakázat používání jejích služeb, pokud negativně ovlivňují emocionální pohodu jiné osoby.

To platí také a zejména pro „urážlivé nebo diskriminační komentáře“ na sociálních sítích. Vyloučeni mohou být také lidé, kteří se chovají výhružně nebo hrubě vůči ostatním.

V praxi to znamená, že někdo, kdo si dělá legraci z biologických mužů, kteří se prohlásí za ženy a chtějí být jako takoví uznáváni, kdo kritizuje LGBT agendu, odmítá klimatickou hysterii nebo jinak porušuje diktát wokeismu, musí počítat s tím, že mu banka zablokuje účet.

Profesní skupiny obětí, které se cítí být diskriminovány vším a všemi, pokud s nimi plně a nadšeně nesouhlasíte, vždy tvrdí, že jste jim způsobili psychickou újmu, pokud se odvážíte vyjádřit nesouhlasný názor, i když jste se jimi ani osobně nezabývali.

Tento trend se šíří celým západním světem: Nedávno v Německu vyvolal rozruch druholigový fotbalový klub VfL Osnabrück, který trestá své zaměstnance za chování poškozující klima srážkou ze mzdy.

„Klauzule o společném blahu: Zaměstnanci VfL kompenzují profesionální emise CO₂,“ oznámil klub na svých webových stránkách. To platí pro všechny zaměstnance již od roku 2021.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Australská banka propouští zaměstnance i zákazníky za porušení politicky korektní politiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout