Ve Švédsku dávali nezletilce do péče zločineckým muslimským gangům

Ve Švédsku dávali nezletilce do péče zločineckým muslimským gangům

Zločinecké muslimské sítě jsou ve Švédsku velmi dobře informovány o tom, jak je možné stát řádně „podojit.“ V tom si ostatně velmi souzní s jistou u nás velmi protěžovanou skupinou.

A nejde zdaleka jen o různé běžné sociální dávky, ale také o granty či dotace na fiktivní firmy či neziskovky, dávky za smyšlenou invaliditu či dokonce na síť údajných pečovatelských domovů pro děti.

V podstatě se zdá, že v tomto případě zde ani nebyly umisťovány žádné děti, ale takzvaní „nezletilci bez doprovodu,“ což jsou zpravidla mladí dospělí muži (nejčastěji mezi 20 – 30 lety), kteří přijdou do země bez dokladů a prohlásí se za „nezletilé sirotky.“

Právě tito „nezletilci bez doprovodu“ byli po svém příchodu přidělováni do pěstounské péče pod dohledem státem slušně dotované organizace, založené muslimskými zločineckými gangy.

Lze předpokládat, že tito ve skutečnosti dospělí muži, na které organizace pobírala velmi štědré dotace, zároveň fungovali jako drogoví dealeři a stali se platnou součástí těchto zločineckých struktur.

Dotace, které však stát organizacím založeným muslimskými zločineckými skupinami zaplatil, šly plně do kapes hlavám těchto gangů.

Švédský úřad pro hospodářskou kriminalitu připouští, že nezletilé osoby bez doprovodu byly umístěny do pěstounských domovů kontrolovaných zločineckými sítěmi.

Není však jasné, kolik z peněz švédských daňových poplatníků financovalo závažnou trestnou činnost tímto způsobem.

„Svěřili jsme děti do rukou zločinců. Celá společnost by si to měla uvědomit,“ připouští Sara Perssonová, specialistka na prevenci kriminality ze švédského úřadu pro hospodářskou kriminalitu.

Domnívá se, že jsou to především obce, které převzaly svou odpovědnost, ale nekontrolovaly, které soukromé subjekty skutečně vykonávají činnost.

Zejména během vlny masové imigrace v roce 2015 byla založena řada nových společností, které se měly starat o nezletilé bez doprovodu – a podle Perssonové – zločinecké gangy a další „neseriózní“ aktéři využili příležitosti vstoupit do lukrativního průmyslu.

„Bylo tam hodně peněz. Byl to poptávaný trh a za tyto investice jste si mohli účtovat hodně. Kontroly byly nedostatečné a děti byly rozmístěny po celé zemi a bylo obtížné pokračovat v úsilí.

Obce mají obrovskou zodpovědnost, vzaly na sebe umístění těchto dětí. Musí provádět důkladnější kontroly před umístěním, ale také během smluvního období. Společné prostředky by neměly jít zločincům, kteří si za ně koupí luxusní auta, vrtulníky nebo domy,“ zdůrazňuje.

Mimo jiné vyšlo najevo, že vůdčí osoba v Rawa, zločinecké síti „kurdské lišky“ Majida (viz titulek), byla zapojena do pečovatelských společností se zaměřením na umístění do pěstounské péče, společně s Johannou Möllerovou – později známou jako žena Arboga a nyní uvězněnou na doživotí za vraždu a pokus o vraždu svých rodičů.

Za umístění nezletilců bylo v letech 2016 až 2019  švédskými obcemi vyplaceno zločineckým gangům nejméně 20 milionů švédských korun (asi 50 milionů Kč).

Kolik pěstounských domovů a dalších sociálních služeb financovaných z daní je v praxi kontrolováno a vlastněno zločineckými muslimskými  gangy, není v současné době jasné, ale tento problém je považován za velmi rozsáhlý.

Ve Västerås, což je jedna z obcí, kde zločinecké gangy tímto způsobem vydělaly peníze, litují situace a slibují, že „udělají vše, aby bylo zajištěno, že se to nebude opakovat.“

Na druhou stranu se zdá, že žádný politik nechce převzít osobní odpovědnost za to, že peníze obyvatel šly přímo do organizovaného zločinu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout