Švédsko: Somálec si založil falešnou neziskovku, od státu „vydojil“ v přepočtu skoro 3 mil. Kč

Švédsko: Somálec si založil falešnou neziskovku, od státu „vydojil“ v přepočtu skoro 3 mil. Kč

Ve Švédsku je asi nejpočetnější somálská komunita v Evropě v přepočtu na počet obyvatel. Ovšem v rámci této komunity pracuje – nebo někdy pracovala – jen nepatrná hrstka Somálců, konkrétně jeden ze 125. Zbytek je permanentně na dávkách, případně vymýšlí, jak podojit stát, aniž by bylo nutné hnout prstem.

V minulosti jste si zde už o jedné takové somálské zlodějské neziskovce, která se měla zabývat chovem velbloudů, mohli přečíst. Další Somálec, který zjistil, že neziskovky mohou být velmi lukrativní byznys, se rozhodl, že si založí neziskovku, která by měla doučovat děti.

Tedy ve skutečnosti dotyčný Somálec samozřejmě nikdy nikoho doučovat nechtěl, ale to není podstatné, stačilo, že si zažádal na podobnou neziskovku o dotace a švédský stát platil jako mourovatý…

Somálské kulturní sdružení Rajo, které vykazovalo fiktivní zaměstnance, je nyní nuceno splácet granty, které obdrželo za zajištění domácí pomoci školákům v Nynäshamnu.

V dubnu tohoto roku švédská Národní agentura pro vzdělávání poskytla 1 119 634 SEK ze státních grantů kulturnímu sdružení Rajo v Nynäshamnu, aby v roce 2021 poskytlo dětem v obci 10 960 hodin domácího doučování.

Ale téměř všichni lidé, kteří měli údajně v neziskovce pracovat, byli vymyšlení. Jedinou osobou ve sdružení, která je skutečná, byl místopředseda Mohamed Ibrahim Nor (viz titulní obr.), Somálec žijící v Nynäshamnu.

Nyní Švédská národní agentura pro vzdělávání oznamuje, že Rajo musí vyplacené granty splatit. Úřad požádal sdružení o vrácení dotace, kterou obdrželo za jarní semestr 2021.

Švédská národní agentura pro vzdělávání, která zvažuje podání policejní žaloby, má rovněž v úmyslu zastavit nadcházející vyplácení grantů na domácí doučování.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Somálec si založil falešnou neziskovku, od státu „vydojil“ v přepočtu skoro 3 mil. Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout