Američtí váleční štváči začínají tlačit na zapojení USA v Íránu

Američtí váleční štváči začínají tlačit na zapojení USA v Íránu

Co by to znamenalo? Samozřejmě otevřenou válku NATO s jadernou mocností. Důsledky takového „dobrodružství“ snad netřeba více rozebírat.

Výzvy samozřejmě padají od již dobře známých amerických jestřábů, v čele s Lindsey Grahamem, který již dříve nabádal k otevřeném zapojení NATO na Ukrajině.

Pokud by vládl kdokoli jemu podobný, pak by už zřejmě dávno skončil celý svět v jaderném armageddonu.

Po smrtícím koordinovaném útoku teroristů Hamásu na nevinné civilisty v Gaze zahájili američtí jestřábi svůj obvyklý válečnický tlak a snaží se znovu zapojit Ameriku do konfliktu na Středním východě.

Republikánský senátor Lindsey Graham byl v čele těchto válečných štváčů, když se pustil do hrozeb vůči Íránu, že „všichni půjdeme po vás,“ pokud dojde k eskalaci zahrnující Hizballáh:

Lindsey Graham: „Mým izraelským přátelům: dělejte vše, co musíte, tak dlouho, dokud to musíte dělat. Do Íránu: pokud tato válka s Hizballáhem eskaluje, všichni po vás půjdeme.“

Graham dodal, že pokud se Hizballáh a další íránští zástupci pokusí zaútočit na izraelské obranné systémy, Spojené státy by se měly okamžitě zaměřit na íránské ropné rafinérie a ropnou infrastrukturu, která je mízou íránské ekonomiky.

Senátor pokračoval: „Je už dávno načase, aby íránský teroristický stát zaplatil cenu za všechny otřesy a destrukci, které jsou rozsévány v celém regionu a ve světě.“

K jeho poslednímu zmíněnému výroku jen dodávám, že v něm Graham perfektně popisuje samotné USA, což si zřejmě při jeho poněkud nedostatečné mozkové kapacitě ani sám neuvědomil.

Dalším, kdo se vyjádřil směrem k Íránu, byl i ministr zahraničí Blinken.

Ministr zahraničí Antony Blinken v neděli uvedl, že Írán důsledně financuje terorismus a skupiny jako Hamás. Je to ironické, vzhledem k tomu, že Bidenova administrativa právě poskytla tamnímu režimu nezmrazenou pomoc ve výši 6 miliard dolarů:

Blinken pak tvrdil, že tyto prostředky neměly s útoky nic společného.

Izraelský velvyslanec v USA Herzog prohlásil, že mají podezření, že je do útoků zapojen Írán. Dále prohlásil: „Řeknu jen, že kdokoli udeří na Izrael, my udeříme zpět.“

V souvislosti s těmito a některými dalšími politickými prohlášeními nyní padají úvahy o tom, že může jít o hledání falešné záminky pro napadení Íránu.

Konkrétně o falešnou vlajku ve stylu zbraní ZHN v Iráku, která vedla k invazi do země v roce 2003. Rozdíl je ovšem ten, že Irák neměl jaderné zbraně, takže nehrozilo, že by se konflikt rozšířil dál do světa.

Kam by vedlo napadení jaderné mocnosti jakou je Írán ze strany USA (resp. NATO) si snad lze lehce domyslet…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Američtí váleční štváči začínají tlačit na zapojení USA v Íránu

  1. To co sa deje v USA posledne roky a teraz v Judášove sa neda oznacit inak nez karma. Co sa Iranu tyka, ten ani nesusedi s Izraelom a je clenom BRICS a je najsankciovanejsia krajina na svete. USA ani Izrael nemaju najmensiu sancu proti Iranu nic podniknut. Ak to skusiam Iran ma za sebou Rusov a Cinanov. A netreba zabudat ze to bol Iran ktory Rusom dodaval drony na Ukrianu, mimo ineho. Ak Zidaci nieco podniknu, neskonci to pre nich dobre lebo USA je imperium ktore je na konci svojho zivota a konflikt na Ukraine vycerpal vsetky ich zbrane takze uz nemaju cim strasit svet.

  2. Už som spomínal,že je nežiaduce, aby sa prezidentom USA opäť stal Trump. Tento fanatický sionista sa nikdy netajil tým,že chce zaútočiť na Irán a Sýriu a tamojšie nezávislé vlády „nahradiť“ oddanými proamerickými a aj pre Saudskú Arábiu prijateľnými režimami. Biden zatiaľ váha, ale nepochybujem,že vojna s Iránom hrozí – keby sa skončila zničením Izraela, nebol by som proti. Mimochodom, keby toho krvilačného psychopata a vojnového štváča Lindseyho Grahama na washingtonskej ulici zabila tlupa čiernych /ktorí v hlavnom meste USA už dávno tvoria veľkú väčšinu/, celý svet by si vydýchol.

  3. Kto považuje Irán /lživo/ za teroristický štát a nevadí mu sponzorovanie a export vahhábizmu do celého sveta zo strany Saudskej Arábie /napr. jastrabi Rubio či Graham/, zaslúži si smrť. Už aby Irán konečne použil jadrovú zbraň – zatiaľ proti americkým základniam, neskôr aj proti Izraelu.

  4. Mě je z toho vraždění na Blinken.
    V názvu článku je chyba, dnes neexistují váleční stváči, jen míroví, kteří používají správné humanitární bombardování působící především na blaho neozbrojených civilistů. Už zase Blinken.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout