Švédsko: Bohatý Arab vyždímal od státu 18 mil SEK (asi 45 mil Kč) za smyšlené postižení

Švédsko: Bohatý Arab vyždímal od státu 18 mil SEK (asi 45 mil Kč) za smyšlené postižení

Hloupý je ten, kdo dává, hloupější pak ten, kdo nebere… To, že je švédská státní správa plná idiotů, kteří likvidují tamní rozpočet nezřízeným přijímáním muslimů a jejich značnou finanční podporou, ví snad každý. A Arab, který zjistil, že se dá na hlouposti tohoto státu velmi slušně vydělat, toho samozřejmě využil. Jak víte, tak podobných případů je ve Švédsku spousta, na jednom takovém údajném invalidovi navíc velmi slušně vydělá celá jeho rodina…

Celá arabská početná rodina v Märste byla zaměstnána jako „osobní asistenti“ otce, který se údajně nemohl hýbat. Zároveň otec pravidelně cestoval do Jordánska, kde provozoval restauraci – bez pomoci asistentů. Rodina je nyní stíhána za podvádění daňových poplatníků ve výši 18 milionů SEK od roku 2011.

Nyní osmašedesátiletý muž dostal poprvé asistenci za jeho údajné ochrnutí již v roce 2001, ale prvních 10 let bylo promlčeno.

Dva synové v rodině založili asistenční společnost a najali další tři bratry, dvě sestry a také matku jako „osobní asistenty“ pro otce.

V období od roku 2011 do roku 2020, na které se vztahuje obžaloba, měl muž vyměřenou potřebu pomoci až 20 hodin denně. Uvedl, že potřebuje pomoc téměř se vším, a že nemůže ani zvednout ruce.

Potřeba pomoci je popsána v lékařských osvědčeních jako téměř úplná. Mimo jiné také údajně trpěl „hojným pocením“, které vyžaduje, aby se sprchoval 3-7krát denně.

Podle obžaloby vedl podvod k neoprávněně vyplacené částce přibližně 18 milionů SEK jako kompenzace pomoci.

Policejní oddělení podvodů, skupina pro sociální kriminality na regionální vyšetřovací jednotce v regionu Stockholm, se případem zabývá již rok a práce mimo jiné znamená, že policie pátrá v jeho dočasném bydlišti v severním Stockholmu. Práce vedla ke shromáždění materiálu, který ukazuje, že funkční úroveň člověka je výrazně vyšší než uvádí certifikáty. To bylo také doloženo obrázky a videi v zabavených mobilních telefonech.

Výpovědi svědků a fotografie ukazují, že muž, i když byl na invalidním vozíku, neměl problém s pohybem rukou.

„Během pátrání policisté sledují, jak muž sedí v posteli a škrábe si hlavu,“ stojí v policejní zprávě.

Vyšlo také najevo, že muž pravidelně cestoval do zahraničí bez asistentů. Vyšetřovatelé byli schopni prostřednictvím bankovních výpisů a údajů o letu prokázat, že byl v Jordánsku delší dobu a že pomoc byla hlášena i pro tato období, i když bankovní výpisy a informace o poloze bankovního průkazu pro asistenty ukázaly, že byli ve Švédsku.

Při prohlídce jeho domu byl nalezen černý kufřík, ve kterém byl uložen jeho tajný jordánský pas. Na základě razítek v pase bylo potvrzeno velké množství pobytů v arabské zemi, zejména od roku 2015 do roku 2019. Často se jednalo o opakované výlety ve stejném roce a pobyty, které trvaly několik měsíců.

Kufřík také obsahoval mužův jordánský řidičský průkaz, údaje o dvou bankovních účtech v Jordánsku, 250 000 švédských korun v pětistovkových bankovkách, 2 400 jordánských dinárů a právní dokument upravující zrušení prodeje restaurace v Jordánsku, kde je muž registrován jako prodávající.

V únoru 2017 si muž koupil Volvo V70. V únoru 2018 rodina nahlásila krádež auta v Märstě. V květnu téhož roku byly v Jordánsku pořízeny fotografie muže pózujícího ve stejném černém Volvu.

Nesrovnalosti byly zjištěny také v pomoci nahlášené rodinnými příslušníky. Současně konstatovali, že vykonávali pomocné úkoly, pracovali jinde nebo se zabývali jinými dokumentovanými činnostmi.

Z rozsáhlého podvodu s pomocí je obviněno celkem osm lidí. Obvinění zahrnují podvody, přitěžující výhody a napomáhání závažnému trestnému činu, přitěžující podvody a trestné činy praní peněz.

Hlavním obviněným rodinným příslušníkům byly uděleny švédské pasy, a proto je podle platných právních předpisů nelze deportovat.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Bohatý Arab vyždímal od státu 18 mil SEK (asi 45 mil Kč) za smyšlené postižení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout