EU dotovala univerzitu vedenou zakladatelem Hamásu, absolvoval ji i iniciátor nedávných útoků

EU dotovala univerzitu vedenou zakladatelem Hamásu, absolvoval ji i iniciátor nedávných útoků

EU, která se nakonec rozhodla nadále posílat do Palestiny štědré platby, po celou dobu tvrdí, že finančně útoky  (či jejich iniciátory) nepodporovala. Nicméně informace, které lze najít na stránkách EU, hovoří jinak.

Islámská univerzita v Gaze má nejen přímé napojení na vládní Hamás, ale také na Muslimské bratrstvo, jehož odnože jsou také velmi štědře dotovány EU, jak jste si mohli přečíst například zde, zde, zde, zde a zde.

Jde navíc o organizace, jejichž cílem je nastolení práva šaría v Evropě, na což EK již někteří politici opakovaně upozornili, leč marně. Financování islámských organizací působících na území EU i mimo něj i nadále pokračuje.

V letech 2014 až 2021 zaplatila EU podle systému finanční transparentnosti EU Islámské univerzitě v Gaze 1 756 003 eur. Poslední projekt určený pro rok 2021 stále probíhá a skončí 31. prosince 2025:

Klikněte na obrázek pro větší zobrazení

Poslanec Evropského parlamentu Charlie Weimers (ECR) se Komise na tyto finanční prostředky dotazoval. Na začátku roku 2023 mu bylo odpovězeno, že po roce 2020 už žádné smlouvy EK nepodepsala, což podle všeho není pravda, protože Islámská univerzita v Gaze oznámila nové projekty Erasmus v letech 2022, 2023 a jen před několika dny pak poslední.

Výmluvy na to, že je nutné „hladové chudáky Palestince“ podpořit v situaci, kdy naopak po vzoru USA uvaluje EU tvrdé sankce na Sýrii, v jejímž případě jí na hladovění chudých dětí nezáleží, jsou více než pokrytecké.

Asi dvoumilionová populace Palestiny je finančně velmi slušně podporována mnoha islámskými zeměmi, včetně Turecka. To, že jdou peníze v prvé řadě na zbraně a ne na základní životní potřeby, je už druhá věc.

EU cpe neustále peníze do islámských zemí s tím, že tak údajně zadrží invazi – v reálu jsou však nakonec tyto peníze naopak využity k vyslání džihádistů do Evropy. Zdá se, že právě to je cílem.

Příkladem je Tunisko, Maroko, Libye či Turecko. Ze všech uvedených zemí soustavně proudí džihádisté do Evropy i přesto, že jejich vlády  dostaly značnou finanční injekci na to, aby invazní proud zastavily.

Také v případě Palestinců mnozí argumentují tím, že jde o to, aby se nevydali do Evropy. Jenže to peníze z EU neovlivní, případně budou využity právě na to, aby se mohli skutečně vydat na cestu.

Jakékoli platby do islámských zemí či islámským organizacím působícím v Evropě  jen podporují urychlení islamizace Evropy.

Stejně tak ovšem invazi podpoří ničivé sankce, jaké jsou nyní namířeny například na Sýrii. Tedy řešením je nechat islámské země ať si žijí jak umí a nijak se do nich nevměšovat.

I když ani to je od džihádu nezastaví, ale alespoň by si tak Evropané přes EU neplatili budoucí vrahy svých potomků.

Pokud chtějí tyto země pomoc, ať ji žádají od svých bohatých souvěrců, případně bývalých kolonizátorů.

Tedy nesankcionovat, ale ani neposílat žádné dotace – nikdy ničemu nepomohly. Naposledy, záhy poté, co EU zaplatila další tučný bakšiš Tunisku, do Evropy zamířily lodě plné afrických džihádistů.

Výsledek jsme nedávno viděli na Lampeduse.

Bude tedy EU nadále posílat peníze třeba na to, aby nám i v Evropě brzy předvedli jak vypadá správný džihád mečem?

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout